UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Фонд держмайна визначився зі стартовою ціною київського "Більшовика"

Аукціонна комісія з приватизації ПАТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод "Більшовик") пропонує встановити стартову ціну 1,4 млн грн

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Фонд держмайна визначився зі стартовою ц…
Фото: KV

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook голови Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

"Другий об’єкт великої приватизації готовий до аукціону! 1,39 млрд грн – пропозиція стартової ціни, яку аукціонна комісія направить до Уряду, разом із приватизаційними умовами", – написав він.

Аукціон відбудетья у жовтні. У Фонді держмайна розраховують на високу конкуренцію та високу ціну продажу заводу.

Голова ДФМУ зазначив, що "Більшовик" – приклад того, як підприємства через корупцію та неефективне управління "повністю занепадають, обростають боргами та стають тягарями для держбюджету".

"За довгі роки виробництво заводу було знищене, до 80% майна та основних засобів перебувають в аварійному стані. З 20 цехів використовується лише три. Наймолодшому верстату "Більшовика" – 38 років. Підприємство накопичило понад 500 млн боргів, в тому числі з виплат заробітньої плати. Це означає, що частина колективу працює без зарахування стажу, а отже не може вийти на пенсію", – написав Сенниченко.

За його словами, приватизаційні умови передбачають:

  • погашення кредиторської заборгованості та боргів з виплати заробітної плати працівникам та перед бюджетом;
  • направлення інвестицій в ремонт і модернізацію промислового майданчика заводу у м. Жашків у сумі понад 57 млн грн.

Об’єкт дуже привабливий для інвесторів завдяки своєму унікальному географічному положенню майже в серці столиці.

Нагадаємо, у квітня конкурсна комісія затвердила стартову ціну продажу АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК) у розмірі 3,7 млрд гривень. ОГХК стане першим об’єктом, виставленим на аукціон великої приватизації.

Раніше повідомлялося, що Фонд державного майна сподівається виторгувати за завод "Більшовик" щонайменше мільярд гривень.

Довідка: Київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізований радянською владою отримав назву "Більшовик". У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).

Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.

На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.

У 2020 році Перший київський машинобудівний завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов'язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.

Зараз завод  "Більшовик" перетворився на "руїни" .

За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо. Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.

Прозорий аукціон АТ "ПКМЗ" може відбутися вже у червні 2021 року, якщо Верховна Рада розблокує велику приватизацію, а Кабмін затвердить умови приватизації заводу.

Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme