Фонд держмайна сподівається виторгувати за "Більшовик" 1 млрд грн

Фонд державного майна сподівається виторгувати за Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ), відомий як завод "Більшовик" щонайменше мільярд гривень

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Фонд держмайна сподівається виторгувати…
Фото: KV

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Економічна правда".

Фонд держмайна включив "Перший київський машинобудівний завод" (ПКМЗ) до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.

За словами заступника глави ФДМ Тараса Єлейка, для цього парламент повинен розблокувати велику приватизацію, а Кабмін – затвердити умови приватизації ПКМЗ.

Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації.

Єлейко вважає, що держава може отримати актив вартістю кілька мільярдів щонайменше 1 млрд грн. Стартова ціна ПКМЗ на торгах поки не відома, її визначить радник – аудитор з "великої четвірки" компанія "KPMG Україна". Вона супроводжуватиме об'єкт до укладання угоди з новим власником та переказу коштів переможцем аукціону.

Аудитори відмовилися від коментарів, посилаючись на угоду про нерозголошення інформації.

За підрахунками компанії Colliers Ukraine, держава на аукціоні зможе виручити за "Більшовик" 1,3-1,5 млрд грн або $45-55 млн. За певних умов – навіть більше.

Як зазначають джерела видання, учасники будівельного ринку не мають інформації щодо потенційних інвесторів.

"Немає жодних чуток про домовленості", – заявило джерело.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, КМДА майже домовилась про викуп цеху №5 "Першого київського машинобудівного заводу", відомого як завод "Більшовик", який заважає добудові Шулявської розв'язки.

Довідка: Київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізований радянською владою отримав назву "Більшовик". У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).

Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.

На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.

У 2020 році Перший київський машинобудівний завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов'язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.

Зараз завод  "Більшовик" перетворився на "руїни" .

За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо. Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.

Прозорий аукціон АТ "ПКМЗ" може відбутися вже у червні 2021 року, якщо Верховна Рада розблокує велику приватизацію, а Кабмін затвердить умови приватизації заводу.

Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme