Головним бомбосховищем у Києві в разі нападу Росії буде метрополітен, – Кличко
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична влада має чіткий план дій на випадок російського вторгнення
Ключовим бомбосховищем у столиці визначено Київський метрополітен.
Про це він сказав в етері програми "Ранок" заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє Depo.Київ.
За його словами, влада столиці напрацювала чіткий план, надала інформацію про бомбосховища, які розташовані поблизу певних об’єктів.
"Ключовим бомбосховищем у Києві також буде Київський метрополітен, який, не дай Боже, у випадку часу "Ч", буде готовий прийняти людей, які зможуть сховатися під час можливого нападу. У випадку надзвичайної ситуації, у нас є сирени, які будуть сповіщати про загрозу. В такому випадку знадобляться всі засоби комунікації – телебачення, радіо, які надаватимуть інформацію про дії мешканців у такій ситуації. Ми сподіваємося нам не доведеться застосовувати цю систему сповіщення", – сказав він.
Водночас Кличко сподівається, що такі захисні заходи не знадобляться і що вторгнення не відбудеться.
"Ми всі тримаємо кулаки, сподіваємось що це питання буде вирішене на політичному рівні, надіємось на наших дипломатів і глибоко сподіваємось, що те, про що говорять, про можливі воєнні дії, це був би жахливий сценарій", – сказав він.
Нагадаємо, всі станції метрополітену обладнані гермозатворами. Також вони є в тунелях. Основне призначення цього обладнання – захищати пасажирів та зберігати інфраструктуру підприємства від зовнішніх чинників. У період "холодної війни" насамперед розглядалися можливості військового втручання – бомбардувань і навіть ядерного вибуху. Водночас ефективно таке обладнання застосовується і від природних чинників та стихій. Наразі конструкції використовуються нечасто, перевірки та тестування вони проходять постійно.
Місто розробило карту об’єктів укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. На мапі можна перевірити найближчі споруди до вашого дому чи роботи.
Як відомо, у столиці налічується:
- 514 бомбосховищ;
- 3687 цокольних та підвальних приміщень;
- 409 підземних паркінгів;
- 272 підземні переходи;
- 47 підземних приміщень метрополітену.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ