Грип у Києві: Як батькам "прогуляти" роботу, коли діти на карантині

Батькам дітей-киян треба подумати, хто буде сидіти з дітьми під час карантину у школах

Грип у Києві: Як батькам "прогуляти" роб…

Столична влада оголосила, що від суботи, 16 січня, у Києві буде запроваджено карантин у закладах освіти, охорони здоров'я, а також введено обмеження на проведення публічних заходів.

Звичайно для більшості дітей карантин – це зайвий привід не ходити до школи чи садка та байдикувати, а ось для батьків – це справжній головний біль: що робити зі своїм чадом?!

Адже не всі мають змогу залишити дитину на бабусь чи інших родичів, а на роботі, паралельно зі школою чи садочком, карантин ніхто не оголошує.

Depo.Київ з’ясував, що робити працюючим батькам у такому випадку.

За логікою речей, батькам, чиї діти йдуть на карантин у школі, чи дитсадку, повинні давати лікарняний по догляду за своїм чадом - малечу вдома не залишиш і на роботу не візьмеш.

Втім, отримати таку довідку зовсім непросто. Усе це описано в Наказі Міністерства охорони здоров'я, який регламентує видачу документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність.

Якщо ваша дитина захворіла і вам треба за нею доглядати, тоді можете отримати листок непрацездатності. Але згідно цієї ж Постанови Мінохорони здоров'я, лікарняний не видається для догляду за здоровою дитиною на період карантину.

Отож, найпростіший вихід з ситуації – взяти на роботі частину щорічної оплачуваної відпустки. Це регламентується статтею №12 Закону про відпустки. Зазвичай карантин у навчальних закладах затягується на тиждень-два. Наприклад, можна зробити так: частину відпустки візьме мати дитини, а частину – батько. Таким чином протягом карантину з малюком постійно буде один з батьків.

Якщо щорічна відпустка вже використана, то треба брати відпустку за власний рахунок, тобто – без збереження зарплатні. Ніякий начальник вам не зможе відмовити у такій відпустці, якщо вона потрібна саме для догляду за дитиною до 14 років, яка перебуває на території, де діє режим карантину. Це підкріплюється статтею №25 Закону про відпустки.

Мати дитини також може домовитися з роботодавцем про перехід на неповний робочий час. Це регламентується статтею № 56 Кодексів законів про працю. На прохання жінки, в якої є дитина до 14 років, роботодавець зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний тиждень. Втім, у такому випадку зарплатня буде нараховуватися пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Але реальність така, що усі ці закони виписані, по суті, для бюджетних установ.

Керівники більшості приватних фірм навряд чи будуть так опікуватися своїми підлеглими, чиї діти йдуть на карантин.

У соціальних мережах і на форумах матері дітей вже почали обговорювати, що робити з роботою з 16 січня, коли усі школи і дитсадки зачиняються на карантин.

Деякі жінки вважають за щастя, якщо шеф на роботі дозволив приводити дітей до офісу.

І таких випадків буде безліч. Виникає тоді питання: чи не краще, щоб ті діти ходили вже до школи, а не пленталися за своїми татами-мамами на роботу, збираючи усіх мікробів у громадському транспорті?

Більше поталанить людям чия професія не прив'язана до роботи в офісі і тоді можна без проблем працювати вдома на час карантину у школах.

Але усе залежить від начальства на роботі. Адекватні керівники завжди підуть на зустріч своїм працівникам, діти яких пішли на карантин, і дозволять їм посидіти вдома з малечею.

З усього вище написаного зрозуміло лише одне: законодавство не передбачає оплачувану відпустку для нагляду за дитиною під час карантину у навчальному закладі.

Немає чіткої норми, яка могла б вказувати, що у разі карантину у школах хоча б один з батьків має право сидіти вдома з дитиною без втрати розміру своєї зарплатні.

Тому у більшості випадків батькам доведеться вирішувати: приділити увагу дитині, яка перебуває на карантині, або зберегти сімейний бюджет, залишивши малечу вдома без нагляду…

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme