Безпечні переходи, утеплення шкіл та відеокамери на будинках: На що підуть громадські бюджети в 2021 році

Закінчується голосування за проєкти громадського бюджету на наступний рік. Серед усіх ініціатив, як завжди, дуже багато пропозицій, які мали б закриватися за рахунок звичайного виділення коштів з бюджету  

Безпечні переходи, утеплення шкіл та від…
Фото: Depo.Київ

Depo.Київ промоніторив, які проєкти набрали найбільше голосів киян і мають усі шанси на виділення коштів з бюджету. 

Дороги і транспорт

У цьому розділі на голосування винесено 53 проєкти, серед яких найбільше ініціатив стосується безпеки на дорозі та захист велосипедистів. 

Третє місце: Антикишені

Цим проєктом пропонується створити так звані антикишені – безпекові зони для пішоходів на наземних переходах. Автори ініціативи вважають, що якщо зробити так, як вони пропонують, то пішоходам не потрібно буде дивитися, чи вільна дорога для переходу, а водіям буде видно, чи є пішоходи на дорозі. Для виконання цього проєкту потрібно трохи менше 500 тисяч гривень. Ця ініціатива набрала трохи менше 1 тисячі голосів.  

Друге місце: Переходи на Янгеля та Політехнічному провулку

Ця ініціатива пропонує створити безпечні велопішохідні переходи на примиканні вулиці Янгеля та Політехнічного провулку до проспекту Перемоги. Автори проєкту запевняють, що в цьому місці дуже незручні підземні переходи з точки зору інклюзивності. Мовляв, в них дуже важко спуститися. Тому ініціатори проєкту кажуть, що місцеві мешканці начебто вимушені перебігати дорогу, а не спускатися у підземний перехід. Тому пропонується створити безпечні інклюзивні понижені переходи, а також велопереїзди з острівцями безпеки. Вартість проєкту – 440 тисяч гривень. За цю ініціативу свої голоси віддали трохи більше 1 тисячі гривень.  

Перше місце: Перехід на "Арсенальній"

Переможцем цього розділу є ініціатива стосовно облаштування наземного переходу на вулиці Грушевського біля станції метро "Арсенальна". Тут пропонують встановити світлофори. На думку автора проєкту, це значно полегшить перехід через вулицю. Хоча, варто зазначити, в цьому місці є підземні пішохідні переходи. Цей проєкт набрав майже 1300 голосів. На його облаштування потрібно 498 тисяч гривень.

Культура і туризм

У цьому розділі на голосування винесено 100 проєктів.

Третє місце: Закриття бюджетних дірок

Як і минулі роки, є багато проєктів, які фактично мають на меті фінансувати бюджетну сферу. Наприклад, цей один з проєктів пропонує забезпечити сучасним обладнанням заклади культури Дарницького району. Автори ініціативи стверджують, що у районі потрібні обладнання для організації проведення культурно-мистецьких заходів. Те обладнання, що є, вже дуже застаріле, а грошей на його придбання немає. Тому автори ідеї хочуть більше 1 мільйона гривень на сценічні костюми для оркестру народних інструментів музичної школи №21. А от для Дитячої школи мистецтв №9 потрібно придбати мультимедійне обладнання. Також для інших шкіл культурного направлення потрібно закупити музичні інструменти та оргтехніку.

Друге місце: Фестиваль для Політеха

Автори цього проєкту пропонують провести традиційний захід, який проводять студенти та випускники Київського політехнічного інституту імені Сікорського. Цей концерт проводиться в останні дні травня, як фестиваль електронної музики. Ініціатори кажуть, що вхід на цей захід завжди безкоштовний, а відвідують його близько 20 тисяч людей. Проте потрібно на проведення цього фестивалю більше двох мільйонів гривень. Проєкт підтримали майже три мільйони киян.

Перше місце: Каштанчик за три мільйони

Цей проєкт також має на меті провести фестиваль, але вже дитячо-юнацький, який називається "Сонячний каштанчик". Цей захід проходить протягом семи днів. Ідея в тому, щоб з усієї України та інших країн світу приїхали сотні талановитих дітей, щоб показати своє національне мистецтво. На проведення цього заходу потрібно три мільйони гривень. Проєкт підтримали більше шести тисяч киян.

Екологія

У цьому розділі на голосування винесено 36 проєктів. Серед лідерів опинились наступні ініціативи.

Третє місце: Сквер на Щусєва

Цей проєкт має на меті оновити та озеленити сквер на вулиці Щусєва. Автори проєкту кажуть, що місцевим мешканцям потрібно десь відпочивати, а сквер буде дуже гарним виходом з положення. Але на цей проєкт потрібно 1,8 мільйона гривень. За цю ініціативу свої голоси віддали майже дві тисячі киян.

Друге місце: Благоустрій для новобудів

А цей проєкт має на меті створити комфорт лише невеликій частині киян. Йдеться про благоустрій території між будинками №5 і №7 на вулиці Кондратюка. Тут протягом останніх років звели величезні висотки, але про благоустрій, схоже, мало хто думав. Тому тепер мешканці цих будинків хочуть, щоб біля їх будинків створили благоустрій. На це місцеві мешканці хочуть одразу мільйон гривень, але підтримали цей проєкт більше 2,5 тисяч людей.

Перше місце: Екопарк на Сирці

Цей проєкт має на меті створити екопарк "Сирецький яр". На це потрібно майже 1,8 мільйони гривень. За словами авторів проєкту, зараз у парку "Сирецький яр" живуть білки, їжаки, дятли та інші птахи. Територія парку "Сирецький яр" складає майже 6 гектарів. За словами авторів проєкту, ніколи тут не проводили заходи з ландшафтного будівництва. Автори проєкту стверджують, що у цьому парку зараз є багато сміттєзвалищ. Тому потрібно провести благоустрій парку і зробити з нього екопарк.

Здоров’я

В цьому розділі на розгляд кияни було представлено майже 70 проєктів. 

Третє місце: Утеплення школи

Цей проєкт на перший погляд не надто має бути в цьому розділі, але з іншого боку стосується здоров’я дітей. Йдеться про утеплення школи №236 у Голосіївському районі. Автори проєкту кажуть, що школі невдовзі буде 60 років і фасад школи потребує утеплення, щоб навчальний процес мав проходити в нормальних умовах. На втілення в життя цього проєкту потрібно більше мільйона гривень.

Друге місце: Апарат УЗД для полікліники

Автори проєкту хочуть, щоб у поліклініці №3 Шевченківського району встановили новий апарат ультразвукового дослідження (УЗД). За цей проєкт проголосували більше двох тисяч людей. На втілення у життя цього проєкту потрібно 1,2 млн. гривень.

Перше місце: Подарунок для модної гімназії

Автори проєкту хочуть, щоб у гімназії №34 "Либідь" модернізували обідню залу, буфет , а також оновили технічне обладнання харчоблоку. Також проєкт має на меті розділити усе на так звані зони комфорту для учнів молодшої, середньої та старшої школи. За цей проєкт проголосували майже чотири тисячі людей, а потрібно на цю ініціативу більше двох мільйонів гривень. Хоча цей проєкт напевно краще було б направити в розділ "Освіта".

Соцзахист

У цей розділ вмістили більше 70 проєктів. Трійка найбільш затребуваних виглядає наступним чином.

Третє місце: Дитячі майданчики на Дегтярівській та Котарбінського

Майже одну тисячу голосів зібрав проєкт облаштування дитячих майданчиків на вулицях Дегтярівській та Котарбінського. Автори проєкту хочуть, щоб тут просто облаштували місця для відпочинку дітей, а саме – дитячі майданчики. На ці потреби потрібно виділити більше 400 тисяч гривень.

Друге місце: Майданчик на Донця

Ще один проєкт має на меті установлення дитячих майданчиків на вулиці Михайла Донця, 16. За цей проєкт свої голоси віддали близько 1200 киян. Вартість – 400 тисяч гривень.

Перше місце: Студія для дітей з особливими потребами

Цей проєкт має на меті залучити дітей з фізичними та розумовими вадами до активного життя. Потрібно надати таким дітям проявити творчі здібності та самореалізуватися. Цю творчу студію для дітей з обмеженими можливостями хочуть створити у Святошинському районі. На це потрібно трохи менше 300 тисяч гривень.

Житлово-комунальне господарство

У цьому розділі на голосування винесено майже 200 проєктів. Проте є лише три, які набрали найбільше голосів.

Третє місце: Ремонт для школи

Наприклад, цей проєкт має на меті в дизайнерському стилі оформити шкільні коридори в концепції нової української школи. На думку ініціаторів, це зробить простір таким, який дарує радість, стимулює фантазію та мотивує до навчання. Йдеться про школу №52 на вулиці Михайла Донця. Вартість цього проєкту складає 1,1 млн. гривень. За проєкт проголосували більше 1600 містян.

Друге місце: Система відеоспостереження для "Харкіського"

Згідно цього проєкту, потрібно встановити систему відеоспостереження в мікрорайоні "Харківський", що зробить безпечним проживання мешканців у будинках на вулицях Вербицького, Вірменській, Декабристів та проспекті Бажана. Камери пропонують встановити на будинках та прибудинкових територіях. Для втілення цього проєкту в життя потрібно мільйон гривень, а за це проголосували 2,5 тис. людей.

Перше місце: Благоустрій дворів, і знову для "Харківського"

Схоже, мешканці будинків на вулицях Вербицького, Вірменській, Декабристів є дуже дружними, адже вони перемагають і в проєкті, що посідає перше місце у розділі житлово-комунальне господарство. Мешканці будинків на вищезазначених вулицях хочуть, щоб було облаштовано прибудинкову територію та поліпшено естетичний вигляд цих територій. На це, на думку авторів проєкту, потрібно мільйон гривень.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme