Харчові отруєння: Що киянам небезпечно їсти влітку

Кількість харчових отруєнь різного походження різко збільшується в період спекотної погоди, коли завдяки підвищеній температурі повітря утворюються ідеальні умови для розмноження багатьох збудників кишкових інфекцій

Харчові отруєння: Що киянам небезпечно ї…

Які ж продукти харчування становлять особливу небезпеку влітку і що потрібно знати киянам, аби вберегтися від небажаних наслідків й не зіпсувати собі здоров'я дізнався Depo.Київ.

Вулична їжа

Шаурма, пиріжки та інші смаколики, куплені з рук, - цю їжу в будь-який час року не назвеш корисною та безпечною. Але влітку ризик отримати серйозне отруєння збільшується в рази. Така їжа продається, а іноді і готується прямо на вулиці, часто під палючим сонцем, без особливих санітарних умов. Псується все дуже швидко, особливо якщо самі інгредієнти спочатку були не кращої якості.

Фрукти

Літо - сезон фруктів. Але, на жаль, у продажу нерідко виявляються фрукти і ягоди, які можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю. Звичайно, важливо відмовитися від зіпсованих та немитих фруктів, але набагато складніше розпізнати продукт, напханий шкідливими добривами. Грішать цим найчастіше баштанні, особливо кавуни. Отже іноді краще дочекатися сезону і не поспішати з дегустацією ранніх ягід.

М'ясо та риба

Висока температура сприяє швидкому розмноженню бактерій у цих продуктах. Зокрема, варто відмовитися від свинини, адже вона найбільш схильна до цього. Деякі види риби - зокрема, осетрові - стають смертельно отруйними, якщо відразу після улову вони не були обробити особливим чином. Точніше - якщо у них не був вирізаний хребет зі спинним мозком. Саме він є найнебезпечнішою частиною риби, в якій швидко розмножуються бактерії, здатні призвести до важкого отруєння, навіть до летального результату.

Суші

А саме - суші і сашимі, а також інші страви, до складу яких входить сита або слабосолона риба і морепродукти. Насправді суші - це так звана "ранкова їжа", яку подають з 6 ранку до 15 годин дня, протягом декількох годин після того, як риба була виловлена. Це означає, що риба, яка зберігалася довше доби, не може бути безпечною. На жаль, в Україні для суші "з "сирою рибою" використовується все, що завгодно - і заморожена, і вимочена солона, адже свіжої морської риби нам взяти майже ніде. Вихід із ситуації простий: замовляти вегетаріанські суші і роли, вони значно безпечніше

Молочні продукти

Цей тип продукції потребує зберігання лише в холодильнику. Не хочете отримати харчове отруєння – відправляйте молоко та іншу продукцію в холодильник одразу після того, як прийдете додому з магазину. Перевіряйте свіжість "молочки" особливо уважно, якщо маєте намір годувати їм дитину, пише tvi.ua.

Отже, до продуктів, які швидко інфікуються, псуються і викликають харчові отруєння, в першу чергу, відносяться молочні, м'ясні, рибні, кремові кондитерські вироби.

"Найчастіше харчові продукти інфікуються сальмонелами, патогенними штамами кишкової палички, стафілококами, дизентерійними паличками при порушеннях санітарних та технологічних правил при виробництві, зберіганні, транспортуванні, кулінарній обробці на харчових об'єктах та в побуті", - пояснють фахівці.

Зараження людей виникає після вживання такої "забрудненої" їжі чи води. Зазвичай через 2-4 дні, а інколи через 6-8 годин з'являються перші ознаки захворювання: слабкість, нудота, інколи блювання, підвищення температури, біль у животі, проноси.

"Якщо ви, або ваші близькі захворіли, негайно їх ізолюйте та викличте лікаря. Ні в якому разі при цьому не починайте займатись самолікуванням (це може призвести до виникнення ускладнень, або переходу захворювання в хронічну форму), а обов'язково зверніться до медичного закладу для отримання висококваліфікованої медичної допомоги", - закликають медики.

Для попередження харчових отруєнь необхідно виконувати наступні основні вимоги:

- Не слід купувати продукти харчування в стихійних місцях торгівлі, у випадкових осіб;

- При купівлі харчових продуктів необхідно обов'язково звертати увагу на термін та умови зберігання і суворо їх дотримуватися;

- Не варто вживати продукти, які не пройшли достатню термічну обробку, а також продукти з вичерпним терміном придатності;

- Продукти, які швидко псуються: м'ясні, молочні, рибні, кремові кондитерські та інші необхідно зберігати тільки в холодильнику при температурі не вище +6 градусів;

- Сирі овочі та фрукти треба ретельно мити під проточною водою, молоко – завжди необхідно кип'ятити;

- В жарку погоду краще вилучити з меню паштети, кров'янки, салати з майонезом, заливні страви, кондитерські вироби з кремом, тому, що cаме в цих продуктах швидко розмножуються та накопичуються збудники кишкових хвороб;

- Не варто купувати і не вживати в їжу гриби консервовані, солену, в'ялену, копчену рибу, які виготовлені в домашніх умовах;

- Слід користуватись водою тільки з перевірених джерел як для пиття так і для приготування їжі, миття посуду;

Крім того, рекомендується дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед приготуванням та вживанням страв.

Нагадаємо, станом на 3 липня кількість захворювань на гостру кишкову інфекцію становить 38 випадків. За даними лабораторних досліджень, можливим етіологічним фактором є збудник сальмонельозу. Епідеміологічне розслідування випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію продовжується.

30% ресторанів Києва тимчасово призупинили роботу після перевірки на дотримання санітарно-гігієнічних норм.

Співробітники Держпродспоживслужби перевірили стан 103 закладів харчування у столиці, з них лише у чотирьох не виявили порушень.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme