Смертельні ДТП і мільйони в банках: Що відомо про найстаршого кандидата в мери Києва Олександра Омельченка

Олександр Омельченко не вилазить з київської політики майже 20 років і за цей час вже шість разів балотувався на мера. Проте лише двічі вигравав вибори
 

Смертельні ДТП і мільйони в банках: Що в…
Фото: Пресслужба партії "Єдність"

Depo.Київ розпочинає серію публікацій, в яких розповідатиме про усіх кандидатів в мери Києва. Сьогодні йтиметься про колишнього мера Києва Олександра Омельченка, який знову вирішив балотуватися на міського голову.

Олександр Омельченко є найстарішим чинним депутатом Київради. 9 серпня йому виповнилось 82 роки. Свій трудовий шлях Омельченко розпочав ще наприкінці 50-х років минулого століття, коли працював бетонщиком на будівельному комбінаті. З 1961 до 1980 років пройшов шлях від майстра домобудівного комбінату до директора заводу залізобетонних конструкцій. Наприкінці 1980-х Олександр Омельченко був начальником управління в Держбуді СРСР. З того часу фактично й розпочалась його чиновницька та політична кар’єра, що триває до сьогодення.

Був при владі у столиці більше 10 років

На початку 1990-х Омельченко був виконувачем обов’язків заступника голови виконкому Київської міськради народних депутатів. Простіше кажучи, тоді Омельченко був в.о. заступника мера столиці. У 1996 році став головою Київської міської державної адміністрації і обіймав цю посаду протягом 10 років. Це при тому, що міським головою Києва у 1997-1998 роках юридично і фактично був Леонід Косаківський. Після цього ситуація, коли міським головою Києва і головою КМДА були дві різні людини настане лише у 2010 році, коли Янукович призначив головою КМДА свого соратника Олександра Попова, а міським головою тоді був Леонід Черновецький. Наприклад, останні шість років Віталій Кличко є і міським головою, і головою КМДА.

У 1999 році Омельченко вже став обраним міським головою столиці, коли за нього проголосували 76% виборців. Головним конкурентом Омельченка був Григорій Суркіс, що зараз є чинним народним депутатом від партії "Опозиційна платформа "За життя". У 2002 році кияни знову обрали Омельченка мером Києва. Тоді здавалось, що Сан Санич буде керувати містом вічність, адже усе міське господарство він тримав під своїм контролем. На вибори мера Києва 2006 року Омельченко йшов у статусі явного фаворита, проте з тріском програв ті вибори, посівши лише третє місце з 21% голосів. На кілька відсотків більше набрав чинний мер Києва Віталій Кличко, а переможцем тоді став Леонід Черновецький, що набрав майже 32% голосів киян. Тоді, у 2006 році, всемогутній мер столиці вмить втратив усю владу у Києві.

З Київради – до Верховної Ради

У 2007 році Омельченко став народним депутатом України і увійшов до фракції "Наша Україна". Був головою Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради. Хоча Омельченко явно хотів повернутися в крісло мера столиці, адже коли у 2008 році відбулись позачергові вибори мера Києва, він знову вирішив балотуватися.

Проте за два роки, які минули після його відходу з посади очільника Києва, містяни його вже явно забули і тоді, у 2008 році, Омельченко посів ганебне шосте місце, не набравши навіть 2,5% голосів. Вибори тоді знову виграв Черновецький. Після цього Омельченко зосередився на роботі у Верховній Раді у складі фракції "НУНС", зрозумівши, що посада мера столиці йому вже не світить. Але у 2014 році Омельченко знову вирішує штурмувати мерське крісло і навіть посідає 4 місце у тих перегонах, набравши 7,6% голосів. До того ж тоді у Київраді з’явилось два депутати від партії "Єдність", яку вже довгі роки очолює сам Омельченко. Одним з двох цих новообраних депутатів був саме Омельченко.

Наступного року у Києві знову відбуваються вибори, на яких Сан Санич знову висуває свою кандидатуру. Цього разу він набирає вже майже 8,5%, посівши третє місце у мерських перегонах. Перемогу тоді здобув Кличко, а друге місце посів Борислав Береза. П’ять років тому на виборах до Київради партія Омельченка "Єдність" набрала майже 8% голосів, що дозволило їй завести до міської ради аж 15 депутатів. Варто зазначити, що у фракції "Єдність" у Київраді з’явились навіть представники команди Черновецького, яких так нещадно раніше критикував Омельченко. Йдеться зокрема про Аллу Шлапак, Павла Тесленка, Віталія Павлика, Сергія Кримчака. Усі вони свого часу були депутатами від фракції "Блок Леоніда Черновецького" у Київраді. Тобто, фактично четверту частину депутатів фракції Омельченка у Київраді склали саме представники Черновецького. Та й сама фракція "Єдність" усі п’ять років була, за великим рахунком, сателітом промерської фракції Кличка, голосуючи за багато скандальних проєктів, пов’язаних, наприклад, із забудовами. На двох фракція "Солідарність" та "Єдність" мали аж 67 депутатських штиків, а для прийняття рішень потрібен 61 голос. Втім, станом на зараз, у фракції "Єдність" залишилось усього дев’ять депутатів, а шість вийшли з неї.

Сам Омельченко знову веде свою партію "Єдність" на вибори до Київради, а ще особисто буде балотуватися на мера столиці. Таким чином, Олександр Омельченко може стати одним з найстаріших кандидатів на посаду міського голови Києва за усі роки незалежності, адже зараз йому вже 82 роки.

Смертельні ДТП і особисте життя Омельченка

Олександр Омельченко одружений з Людмилою Омельченко, яка на сім років молодша за нього. Також він має двох дорослих синів, яким вже 54 і 52 роки відповідно.

Олександр Омельченко був у центрі скандалу, коли наприкінці осені 2009 року на смерть збив пішохода, який перебігав дорогу на Столичному шосе у Києві. Тоді у ДАІ заявили, що позашляховик, яким керував Омельченко, збив пішохода десь за 40 метрів від пішохідного переходу. У 2010 році правоохоронці закрили кримінальну справу щодо цього ДТП.

У 2013 році Омельченко ще раз потрапив у ДТП, коли, рухаючись центром міста, вилетів на зустрічну смугу на своєму позашляховику. Тоді він врізався в огорожу біля дороги, але ніхто не постраждав. А вже у 2015 році сталась більш серйозна подія. Позашляховик Омельченка збив жінку, але замість того, щоб надати допомогу потерпілій, водій джипу втік з місця події. Згодом цей самий позашляховик повернувся на місце ДТП, за кермом перебував водій Омельченка. За кілька днів після аварії жінка, яку збив позашляховик ексмера, померла у лікарні.

Безбідне життя Омельченка на пенсії

А тепер – до статків Олександра Омельченка. Згідно з його декларацією за минулий рік, він має три земельні ділянки у селищі Карабачин, що на Житомирщині. Загальна площа ділянок складає більше 40 тисяч квадратних метрів. Також він має тут житловий будинок на 60 "квадратів". Крім цього, у Брусилові, що також на Житомирщині, Омельченко має ще кілька земельних ділянок загальною площею більше 5 тисяч квадратних метрів. Тут же в нього є два житлових будинки. Один - майже на 70 "квадратів", а інший – майже на 90.

У дружини Омельченка Людмили є земельна ділянка у Процові, що в Бориспільському районі. Площа ділянки – майже 600 "квадратів". Тут же у дружини Омельченка є величезний будинок на 186 "квадратів". Крім цього, у дружини ексмера Києва є квартира у Києві площею 131 квадратних метрів. Сам Омельченко також декларує величезний будинок у столиці площею майже 500 квадратних метрів, який він орендує у Державного управління справами.  

Серед іншого колишній мер задекларував величезний телевізор, який коштував йому 124 тисячі гривень. Проте привертає увагу автопарк родини Омельченків, в якому є дев’ять автомобілів. Наприклад, на ексмера записаний позашляховик "Вольво ХС 90" 2015 року випуску. Зазвичай на цьому авто Омельченко пересувається Києвом. Така "Вольво" коштує близько 40 тисяч доларів. Також чотири роки тому він придбав "Тойота Ленд Крузер" 200. Така машина коштує мінімум 50-60 тисяч доларів. Минулого року Олександр Омельченко також придбав позашляховик "Ленд Ровер" 2018 року випуску. За це авто він віддав майже 2 мільйони гривень. Крім цього, Омельченко має у своєму автопарку три фургончики, але усі вони випускались ще на початку 2000-х років. Серед них, наприклад, є "ГАЗель". Крім цього, він має вантажний автомобіль "ТАТА" 2013 року випуску. Також депутат Київради має невеличкий легковик "Хюндай Гетц", який минулого року він придбав за 48 тисяч гривень. Проте на сайтах з продажу автомобілів така машина навіть після ДТП коштує дорожче, ніж її придбав ексмер Києва. У дружини Олександра Омельченка є автомобіль "Ауді", який 2015 року вона придбала більш ніж за мільйон гривень.

Загалом колишній мер столиці живе на відсотки від розміщених в банках грошей. Наприклад, минулого року він отримав більше 1,1 мільйона гривень від двох банків за те, що його гроші лежать там. Фактично, це майже по 100 тисяч гривень щомісяця. Також він отримав більше 2,7 мільйони гривень дивідендів від ТОВ "Нива". Інвестиційний прибуток від операцій з цінними паперами та корпоративними правами приніс Олександрові Омельченку майже 500 тисяч гривень. Дохід від відчуження рухомого майна склав минулого року близько 1,3 мільйона гривень. Також у Омельченка дуже непогана пенсія – більше 207 тисяч гривень він отримав минулого року. Тобто кожного місяця пенсія колишнього мера складає більше 17 тисяч гривень. А от пенсія його дружини – усього трохи більше 2 тисяч гривень на місяць. Проте минулого року вона отримала майже 400 тисяч гривень в якості відсотків від грошей, що лежать у банках.

По суті, одним з головних фінансових активів Олександра Омельченка є його вклад в "Ощадбанку" – 890 тисяч доларів. Крім цього, в нього ще є на депозитах майже 6 мільйонів гривень. У готівці Омельченко тримає 20 тисяч доларів та більше 1,7 мільйони гривень. А ще якась приватна фірма заборгувала колишньому меру Києва більше 50 мільйонів гривень. У дружини ексмера Києва на депозитах лежить майже мільйон гривень, а також 210 тисяч доларів.   

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme