"Картка киянина" під загрозою та відселення бізнесменів з дитсадків: Як Київрада життя покращувала

Депутати Київради поки не змогли знайти порозуміння у подальшій долі "Картки киянина", але змусили голів районів берегти державні прапори

"Картка киянина" під загрозою та відселе…

Останнє засідання Київради вже за традицією розпочалося із запізненням. Цього разу обранці почали працювати практично на годину пізніше, ніж планувалося - майже об 11 годині. Після виконання гімну мер Кличко привітав кількох депутатів, що днями святкували День народження. Очільник міста ще хвилин 10-15 посидів у президії Київради і кудись пішов, а засідання продовжив вести секретар міськради Володимир Прокопів.

Після зачитування звернень депутатів, які загалом стосувалися різноманітних комунальних проблем, обранці перейшли до прийняття проектів рішень. Депутати проголосували за те, щоб з 1 квітня до 1 листопада дозволити водіям їздити зі швидкістю 80 км/год на 17 магістралях міста, адже з нового року у місті максимальна швидкість руху дозволена на рівні 50 км/год. Наприклад, швидше їздити можна буде на різноманітних ділянках Кільцевої дороги, на Наддніпрянському та Столичному шосе, на проспектах Бажана та Броварському.

У свою чергу, депутати вирішили відкласти розгляд чергового проекту рішення щодо створення музею на Поштовій площі. Тепер це питання планують розглянути під час продовження засідання Київради, що відбудеться у четвер. Довгий час відбувалося обговорення питання щодо так званої інвентаризації приміщень, де можна облаштувати дитячі садки. Зараз приміщення колишніх дитячих садків винаймають бізнесмени і їм можуть запропонувати пошук інших площ для оренди. Хоча під час обговорення цього питання були думки, що, мовляв, не виселяти ж підприємців. Втім, автори проекту рішення запевнили, що бізнесменів заздалегідь попередять про неможливість продовження з ним орендних договорів.

Також депутати Київради вирішили звернутися до парламенту з проханням надати мікрорайонам столиці статус одиниць адміністративно-територіального устрою столиці. Таке нововведення потребує внесення змін до закону "Про столицю України – місто-герой Київ". Мовляв, мешканці вже давно об'єднуються в ініціативні групи задля вирішення тих чи інших питань. А якщо зробити мікрорайони одиницями адміністративно-територіального устрою, то мешканцям буде легше вирішувати їхні проблеми.

Окрім цього депутати Київради вирішили змусити голів районів слідкувати за тим, щоб державні прапори, що висять на різноманітних установах, були у належному стані. Під час обговорення цього проекту рішення багато депутатів заявили, що інколи на державний прапор навіть глянути соромно – у такому він жалюгідному стані. Проте не дуже зрозуміло, як саме голови районів мають контролювати належний стан прапорів. Разом з тим, в документі не йдеться про прапори, які висять на балконах квартир.

Найбільше дискусій виникло під час обговорення питання щодо майбутньої долі "Картки киянина". Один з депутатів заявив, що з 1 січня усе програмне забезпечення, яке обслуговує картку, потрібно буде повернути інвестору, якому воно і належить. Таким чином, вже зараз потрібно щось робити, аби не поставити під загрозу функціонування "Картки киянина", якою користуються півтора мільйона містян. Йшлося навіть про те, щоб викупити усе обладнання за кошти міського бюджету, але ця пропозиція зустрілася із критикою від деяких депутатів. Зрештою поки невідомо, як депутати будуть вирішувати долю "Картки киянина".

Разом з тим, Київрада виправила ще один "пробіл", з яким зазвичай стикаються містяни, що хочуть отримати чи перевипустити "Картку киянина". Останнім часом представники банків, як беруть участь у проекті, відмовляють видавати картку, поки клієнт не підпишеться на якийсь сервіс банківської установи. Наприклад, містянам пропонують перевести пенсійні виплати у той самий "Ощадбанк" і лише після цього обіцяють видати "Картку киянина". Тепер депутати Київради ухвалили рішення, яке викорінить дану практику, і кияни зможуть отримати свою "Картку..." без нав'язаних сервісів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme