UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Керівникам столичних вишів "видали" пам'ятку, як запобігти спалаху коронавірусу

На період підйому захворюваності на грип, ГРВІ та коронавірусної інфекції керівництво закладів повинно забезпечити  проведенням протиепідемічних заходів

Керівникам столичних вишів "видали" пам'…

Основна зброя у боротьбі з епідемією – збереження спокою і виконання рекомендацій фахівців, інформує Depo.Київ.

Додамо, що наступні рекомендації є універсальними, їх потрібно дотримуватися навіть і без небезпеки зараження коронавірусом. Але багаторазове нагадування про це також не завадить.

Отже: 

Профілактичні заходи (щоденно)

1. Довести до відома студентів та працівників інформацію про необхідність студентам та працівникам залишатися вдома при виявленні ознак ГРВІ навіть у легкій формі.
2. Оперативне виявлення та ізоляцію студентів з ознаками ГРВІ шляхом організації "фільтрів", при необхідності – термометрії.
3. Опрацювати схеми ізоляції студентів з ознаками ГРВІ, виявлених у ході навчання.
4. Контроль за станом здоров'я співробітників закладів.
5. Навчити педагогічний склад основним профілактичним заходам, правилам респіраторної гігієни та протиепідемічним заходам по виявленню в процесі навчання студентів з ознаками грипу та ГРВІ, проінструктувати викладачів про заходи ізоляції.
 
Заходи в закритих приміщеннях (щоденно)

1. Забезпечити в закладі дотримання температурного режиму,  режимів провітрювання та прибирання приміщень відповідно до розроблених графіків.
2. Забезпечити наявність дозаторів з миючими та дезінфікуючими засобами, одноразових рушників або електрорушників, наявність інформаційних матеріалів для співробітників, батьків та студентів по профілактиці грипу та ГРВІ.
3. Забезпечити дотримання особистої гігієни студентами, ретельно мити руки з милом після відвідування громадських місць, після повернення додому, після відвідин санітарних кімнат і перед прийомом їжі.
 

Протиепідемічні заходи (при виявленні хворих)

При виявленні студента з ознаками ГРВІ, студент  негайно повинен направлятися в медичний пункт, кімната провітрюватись, парти в аудиторіях, дверні ручки, рукомийник оброблятись дезінфікуючими засобами, проводити вологе прибирання та, при можливості, кварцування приміщення. Обробка ізолятора проводиться після звільнення його від захворівшого студента.
 
При погіршенні епідемічної ситуації

У період підйому захворюваності на грип та ГРВІ уникати місць масового скупчення людей, при необхідності відвідування багатолюдних місць намагатися дотримуватися дистанції в 1,5 м і більше, дотримуватись правил респіраторної гігієни, при ознаках захворювання звертатись за медичною допомогою (телефон).
 
При зростанні захворюваності в колективах ВНЗ

При зростанні захворюваності на грип та ГРВІ керівництво закладів вищої освіти з метою переривання циркуляції респіраторних вірусів серед студентів і недопущення формування масових вогнищ грипу та ГРВІ в ВНЗ, повинно забезпечити своєчасне введення обмежувальних заходів, в тому числі призупинення навчального процесу в ВНЗ, скасування масових культурних і спортивних заходів.

Нагадаємо, дітям у столичних школах і  дитсадках вимірюють температуру, а хворих киян закликають дзвонити на 15-83.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю. 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус вже в Україні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"