"Подих" COVID-19: Дітям у школах і дитсадках вимірюють температуру, а хворих киян закликають дзвонити на 15-83

Містян закликають бути свідомими та відповідальним, адже від цього залежить ефективність протиепідемічних заходів, які проводяться у Києві 

"Подих" COVID-19: Дітям у школах і  дитс…
Фото: ЕРА

Медичним закладам первинної ланки доручено забезпечити можливість оформлення лікарняних листків особам із симптомами ГРВІ, що повернулися із країн, де зареєстровані випадки COVID-19, без відвідування ними закладів охорони здоров’я. За умови нетяжкого стану перебігу хвороби та постійного онлайн-моніторингу (телефонний, відеозв’язок) стану здоров’я лікарем, із яким підписано декларацію на медичне обслуговування, інформує Depo.Київ.

Також зазначається, що у місті визначені сім медзакладів (дитячі, дорослі лікарні та пологовий будинок), які оснащені відповідним чином і мають висококваліфікованих інфекціоністів. Проведено навчання для лікарів первинної та вторинної ланки.

Окрім того, у столичних школах та дитячих садочках почали вимірювати температуру учням і вихованцям.

Увесь рухомий склад громадського транспорту столиці перед виходом на маршрут миють дезінфікуючими засобами.

"Закликаю при найменших проявах хвороби звертатися до свого сімейного лікаря. Серед найбільш розповсюджених симптомів коронавірусу – лихоманка та сухий кашель, виділення мокротиння при кашлі, задуха, біль у горлі та м’язова біль, інколи спостерігається блювота та діарея", – нагадав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у Facebook.

Столина влада запевняє, що Київ докладає максимум зусиль у запобіганні розповсюдження нового коронавірусу. "Наразі відпрацьовано механізм взаємодії з громадянами, які повернулися з країн, де зареєстровані випадки нової коронавірусної інфекції (COVID-19). Усе, що потрібно зробити людині, – зателефонувати на 15-51 та повідомити про повернення з-за кордону і надати дані про себе. Зауважу: вся інформація, яку надає про себе додзвонювач контакт-центру, – конфіденційна і не підлягає розголошенню стороннім особам! Такий дзвінок дасть змогу зафіксувати потенційного носія вірусу, моніторити його стан медичним працівникам та визначити групи ризику розповсюдження вірусу", – сказав Поворозник.

Пізніше стало відомо, що на київських підприємствах і організаціях заборонено допускати до роботи працівників з ознаками респіраторного інфекційного захворювання.  Відповідне розпорядження КМДА видано у зв'язку з виявленням на території України першого хворого на коронавірус, який зареєстрований в Чернівцях.

Нагадаємо, у столиці працює цілодобова гаряча лінія "Порада лікаря за телефоном", куди також можна звернутися в разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавірусу. На неї кияни можуть телефонувати за номером: 15-83 зі стаціонарного (безкоштовно) та 044-235-01-01 – із мобільного (згідно з тарифами оператора).

Нагадаємо,  3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 6 березня в Україні не підтвердили підозру на коронавірус у дев'яти осіб.

Станом на 27 лютого п’ять українців захворіли на коронавірус; усі вони перебувають за межами України. Проте 28 лютого стало відомо, що громадянку України, у якої виявили коронавірус на борту круїзного лайнера Diamond Princess біля берегів Японії, виписали з лікарні.

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові. Як повідомив 5 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко, найближчим часом через коронавірус в Україні можуть почати вводити обмежувальні заходи. Зокрема, йдеться про скасування масових заходів та призупинення навчання. 

7 березня стало відомо, що на лайнері Grand Princess, який стоїть поблизу узбережжя Каліфорнії у США й де виявлено інфікованих коронавірусом, перебувають 49 українців. Також 7 березня у Чернівцях з підозрою на коронавірус шпиталізували ще одну людину.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю. 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус вже в Україні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme