Під крилом дружини: Що відомо про нового голову Київської області Василя Володіна

Все, що є в нового очільника столичного регіону – це зарплата і трохи готівки в доларах. А от його дружина, якщо вірити декларації чиновника, виявилася куди більш успішною

Під крилом дружини: Що відомо про нового…
Фото: Facebook Василя Володіна

Кабмін призначив Василя Володіна очільником Київської облдержадміністрації ще 27 травня, а 17 червня президент Володимир Зеленський нарешті видав відповідний указ. Depo.Київ нагадує, що відомо про чиновника та що знайшлося в його декларації. 

Новому голові Київщини 41 рік. Одружений, має двох синів. Народився на Черкащині, вищу освіту здобув у Львівському національному університеті імені Франка за спеціальністю "Міжнародні відносини", кваліфікація "Спеціаліст з міжнародних відносин. Перекладач".

Втім, за фахом кар'єру будувати Володін не став. У 2002 році він почав працювати менеджером у приватній фірмі у столиці, а вже за два роки перейшов на роботу у державні органи – головним спеціалістом управління з питань оподаткування Департаменту фінансового законодавства Міністерства юстиції України. З 2006 року протягом чотирьох років працював у Держагентстві з інвестицій та інновацій. Там дослужився до директора юридичного департаменту Держагентства. З 2012 до 2019 років був директором Департаменту правового забезпечення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Наприкінці минулого року Василя Володіна призначили на посаду заступника голови Київської облдержадміністрації, проте вже з 10 березня 2020-го став виконуючим обов’язки голови Київської ОДА. І от, нарешті, став повноцінним головою області.

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Володін проживає у невеличкій квартирі у Києві, яка зареєстрована на дружину чиновника. У декларації вказано, що офіційно це є офіс площею трохи менше 50 кв. метрів.

Власне, все, що є у Володіна, належить його дружині Людмилі. Вона володіє і земельною ділянкою у Чернігівській області площею 600 кв. метрів. На момент купівлі ця ділянка коштувала менше 1 тисячі гривень. Крім того, у дружини чиновника є ще більш ласий шматок землі: у 2018 році вона стала власницею земельної ділянки площею 300 кв. метрів у Крюківщині, що біля Києва. За цю землю було заплачено 40 тисяч гривень. Того ж року дружина Володіна стала власницею будинку у Крюківщині площею майже 100 кв. метрів. Ця нерухомість коштувала Володіній вже трохи більше 800 тисяч гривень.

Загалом у родині новоспеченого голови Київської ОДА усе нерухоме та рухоме майно записане на його дружину. Наприклад, три роки тому вона стала власницею автомобіля "Хюндай Соната" 2011 року випуску – це авто коштувало жінці 326 тисяч гривень.

Сам Володін за минулий рік заробив майже 700 тисяч гривень на посаді директора Департаменту правового забезпечення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Також певний час він був виконувачем обов’язки генерального директора Державного підприємства "Електронмаш", за що отримав трохи більше 16 тисяч гривень. Крім того, за 10 днів роботи на посаді заступника голови Київської ОДА Володін заробив майже 6 тис. гривень. У готівці новоспечений голова Київщини має 8 тис. доларів.

декларація володіна

Дружина чиновника схоже, працює в "Енергоатомі", адже за минулий рік вона отримала від цієї державної компанії більше 180 тисяч гривень зарплатні. Також дружина Володіна отримала більше 20 тисяч гривень державної та соціальної матеріальної допомоги. Крім цього, пані Володіна зобов’язана віддати "Енергоатому" 850 тисяч гривень. Ці гроші вона брала як безвідсоткову цільову позику. Майновим забезпеченням цієї позики є саме земельна ділянка та житловий будинок у Крюківщині. Дата набуття фінансового зобов’язання перед "Енергоатомом" датована 25 травня 2018 року. А землю і будинок у Крюківщині дружина Василя Володіна придбала в липні 2018 року. Усе разом коштувало саме 850 тисяч гривень. Тобто фактично роботодавець дав їй безвідсоткову позику на придбання будинку та землі під ним.

Василь Володін має звання "Заслужений юрист України". Двічі нагороджений державними відзнаками – Подякою Прем’єр-міністра України та Почесною грамотою КМУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"