ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Києву повернули садибу Мурашка

ГПУ відстояла у Верховному суді України інтереси Київської громади та добилася визнання у суді вищої інстанції недійсною передачу в приватну власність будинків по вул. Мала Житомирська, №№ 12а, 12б, 14а, 14б, у Києві, які є об'єктами культурної спадщини
Depo.
23 квітня 2015 16:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Зазначається, що серед цих будинків є і садиба родини художника Олександра Мурашка, яка з 2012 року віднесена до пам'яток історії та архітектури національного значення.

Як повідомив заступник Генерального прокурора Віталій Касько, у 2007 році Головне управління житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації уклало з ТОВ "Пантеон-Інвест" інвестиційний договір, за яким фактично відчужило вказаному товариству згадані будинки.

При цьому договір було укладено без проведення інвестиційного конкурсу та без погодження з Головним управлінням культурної спадщини.

"Саме ці обставини стали підставою для звернення прокуратури з позовом про визнання договору недійсним та дозволили нам повернути будинки культурної спадщини громаді Києва", - додав Касько.

У подальшому судами також було задоволено позов прокуратури про повернення у власність територіальної громади вказаних будинків та визнання недійсними договорів, за якими ТОВ "Пантеон-Інвест" було продано на користь ТОВ "Вестіга" будинки №№ 12а та 14а.

Незважаючи на те, що законність судових рішень було підтверджено Вищим господарським судом України, ТОВ "Пантеон-Інвест" не полишало спроб добитись їх перегляду Верховним Судом України.