Скандальний ДПТ та тріщина у фракції Кличка: Як вперше за п'ять місяців засідала Київрада

Тріщить не лише мерська "Солідарність" – та ж участь спіткала "Батьківщину", з якої вийшло одразу три депутати

Скандальний ДПТ та тріщина у фракції Кли…

Засідання Київради, що відбулось 24 жовтня, стало першим за останні п’ять місяців. Таких довгих "канікул" у столичних депутатів давно, а можливо, і ніколи не було. Напередодні деякі депутати начебто самі звернулись до мера Кличка, щоб він скликав засідання – у вересні такі потуги ні до чого не призводили двічі.

Засідання прогнозовано розпочалось з більш ніж півгодинним запізненням. За традицією, депутати виконали гімн України і почали слухати мера Кличка, який одразу взяв слово. Він вчергове закликав обранців киян притримати амбіції, натякаючи, що деякі депутати по повній працюють зі сторонніми силами, щоб підірвати роботу Київради. А вже після цього стало відомо, що промерська фракція дала тріщину: із "Солідарності" вийшли одразу четверо депутатів: Олександр Пабат, Олександр Харченко, Ілля Сагайдак та Олег Петровець. Усі вони здавались вірними соратниками мера, але тепер стали позафракційними. Таким чином у промерській фракції тепер не 52 депутати, а 48. А це означає, що більшість мера тане на очах, адже для ухвалення рішень у Київраді потрібен 61 голос, а враховуючи ситуативних сателітів Кличка із фракції "Єдність" екс-мера Омельченка вже виходить лише ненадійні 63 депутати. Проте тріщить не лише "Солідарність". Та ж участь спіткала "Батьківщину", з якої вийшло одразу три депутати: Сергій Римаренко, Ваган Товмасян та Сергій Паладій. Вони також стали позафракційними.

Оскільки Київрада дуже давно не збиралась, то на першому ж засіданні після перерви були представлені нові депутати. Справа в тому, що під час літніх парламентських виборів чотири представники міської ради Києва стали народними депутатами. Йдеться про Олега Макарова, Андрія Осадчука, Ігоря Кісільова та Наталію Приходько. Останні два депутати Київради стали народними обранцями під знаменами партії "Опозиційна платформа – За життя" кума Путіна Віктора Медведчука. Замість цих чотирьох осіб до Київради "зайшли" Надія Пестерєва, Юрій Курінний, Віктор Яцик та Андрій Білозір.

Після усіх кадрових перестановок Київрада почала працювати у штатному режимі. Наприклад, депутати дозволили столичному метрополітену узяти в кредит 50 мільйонів євро для закупівлі рухомого складу. Заразом, "Київпастранс" отримав дозвіл на кредитування у розмірі 70 мільйонів євро – ці кошти також планують направити на закупівлю рухомого складу. Підуть гроші і на реконструкцію Контрактової площі. Кошти надаватиме Європейський банк реконструкції та розвитку. Крім цього, депутати внесли зміни до цільової програми "Турбота. Назустріч киянам", що надасть змогу випустити 330 тисяч пластикових карток для учнів та військових ліцеїстів, які їздять у громадському транспорті безкоштовно. На це мають витратити більше 31 мільйона гривень. Тобто кожна картка для учнів буде коштувати майже 100 гривень.

І куди ж без скандальних детальних планів територій. Причому цього разу розгляд чергового ДПТ був внесений з голосу головою земельної комісії Олександром Міщенком, хоча раніше депутати домовились більше такого не робити. Йдеться про забудову на перетині вулиць Бальзака та Драйзера, що на Троєщині. За даними розробників ДПТ, тут стоять так звані "будинки Войцеховського", тому депутатам запропонували "піти назустріч ошуканим інвесторам" довгобудів. Зараз майже зведено три висотки, планується побудувати ще три. Влада Києва запевняла депутатів Київради, що даний ДПТ має виключно соціальний характер і не йдеться про тотальну забудову Троєщини. Проте посадовцям нагадали, що "будинки Войцеховського" зводились без будь-яких документів, тож команда мера, по суті, пропонує депутатам просто узаконити це самочинне будівництво. Зрештою обійшлося без "подарунків" – депутати вирішили не підтримувати детальний план території в межах вулиць Бальзака та Драйзера.     

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme