"Київський вальс" та "Пісня про рушник": Платонові Майбороді сьогодні 102 роки

Сьогодні, 1 грудня виповнилося 102 роки від дня народження  автора  "Пісні про рушник" та "Київського вальсу" – композитора, народного артиста України, першого Лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Платона Майбороди (1918-1989)

Про це повідомляє Depo.Київ.

Жанром ліричної пісні Майборода захопився ще в консерваторії, а невдовзі, познайомившись з поетом Андрієм Малишком, написав музику до багатьох його віршів: "Стежина", "Київський вальс", "Пісня про вчительку", "Білі каштани", "Ми підем, де трави похилі".

За спогадами сучасників, перші чотири рядки створив сам композитор, а мелодія пісні виникла і записана ним буквально за 15 хвилин. Слова Майбороди підхопив і теж блискавично завершив відомий український поет Андрій Малишко. І вже наступного дня "Пісню про рушник" співав Олександр Таранець.

У книзі спогадів про Майбороду, видану до його 90-річчя, написано, що знаменитий "Київський вальс" став відгуком на лист студентів Київського медичного інституту. Вони звернулися до композитора з проханням створити пісню, яка б нагадувала їм про місто, де вони навчалися, про Дніпро, солов’їні ночі і їхню молодість.

Творчий доробок Платона Майбороди включає вокально-симфонічні твори, увертюру для симфонічного оркестру, музику до театральних вистав та кінофільмів, понад 100 пісень, багато з яких увійшли до духовної скарбниці українського народу. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"