"Апокаліпсис" у Києві: Чому столиця України за добу стала найбільш забрудненим містом у світі

Фахівці лише радять поменше виходити на вулицю і пити побільше води
 

"Апокаліпсис" у Києві: Чому столиця Укра…
Фото: Depo.Київ

Вже другий тиждень поспіль у Чорнобильській зоні горять ліси. Усе це дуже відчувають на собі кияни, незважаючи на те, що від Зони відчуження до столиці близько 100 км навіть по прямій. Особливо це відчутно, коли в бік Києва дує вітер. Проте напередодні, 16 квітня, столицю ще й накрила пилова буря. В повітрі було дуже багато піску і різноманітного пилу, а видимість складала дуже низький відсоток. У столичній мерії заявили, що пилова буря стала наслідком ураганного вітру, який ніс над містом хмару пилу. На вулиці було важко дихати, а в очі летів пил.

Проте фахівці з Управління екології та природних ресурсів мерії більш детально розшифрували, що відбувалось 16 квітня. Пилова буря зумовлена змінами клімату. Наприклад, була зима без снігу, а також останнім часом немає звичної норми опадів. Тому відбувається повітряна ерозія ґрунтів, а також зниження рівня ґрунтових вод. Тому в комплексі усе це є причинами утворення пилу, який до міста приніс вітер. Проте за кілька годин пилова буря припинилась, і це було лише початком масштабних незручностей для киян. Вже під вечір, 16 квітня, у місті просто не було чим дихати. Навіть зачинені вікна та балкони не могли стримати проникнення до квартир їдкого запаху гару.

Тим часом містяни у соціальних мережах просто наперебій постили скріни з результатами якості повітря у Києві. Наприклад, згідно з програмою "Saveecobot" напередодні у столиці рівень забрудненості повітря бив усі рекорди. При нормі забрудненості у 50 одиниць, в деяких районах він сягав майже 300, що вшестеро перевищувало норму! В Дарницькому районі ці показники складали у середньому 285 одиниць, але були місця, де було і 295. У Деснянському районі було більше 250. А, наприклад, в частині Голосіївського району було взагалі 343 одиниці!

Скрін: Артем Романюков 

Крім цього, 16 квітня, Київ став найбільш забрудненим містом у світі. Наприклад, індекс забрудненості у столиці України був на рівні 380 одиниць, а в одному з найбрудніших міст світу Шеньяні було 180 одиниць. Цю інформацію містяни наперебій постили на своїх сторінках у соціальних мережах. Мовляв, хоч у чомусь Київ перший у світі.   

У мерії визнали, що задимленість повітря є, а ще в ньому зафіксовані продукти горіння. Усе це відбулось через те, що окрім пожеж у Зоні відчуження, розпочалися пожежі ще й у Житомирській області. Проблем додав ще й північно-західний вітер. Тобто, увесь гар, що утворювався від горіння лісів вітром приносило на столицю. Після детального аналізу повітря фахівцями виявилось, що в ньому є перевищення формальдегіду і діоксиду азоту, а по простому – продуктів горіння.

Проте боротися з цими кліматичними катаклізмами фактично неможливо. У мерії лише порадили поменше бувати на відкритому повітрі, а також тримати зачиненими вікна. Особливо це потрібно робити вночі і вранці. Якщо вікна відкриваєте, то їх потрібно завішувати зволоженою тканиною. У приміщенні слід поставити відра з водою, щоб підвищити рівень вологості повітря. Крім цього слід пити побільше води. Наприклад, дорослий має за день випивати 2-3 літри.  

На ранок запах гару в повітрі трохи зменшився, але смог так само є, і саме повітря тхне горілим. Хоча в деяких районах столиці ситуація навіть стала більш катастрофічною. Наприклад, у Дарниці показники забрудненості повітря складають навіть більше 340 одиниць при нормі у 50. 

Скрін: saveecobot

З цієї карти видно, що фактично рівень забрудненості у 200 одиниць став для Києва звичним явищем в останні дні.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme