Китайці допоможуть: Хто і коли буде давати киянам 4G у метро

Протягом 2020 року пасажирам метрополітену обіцяють запровадити технології, які гарантуватимуть безперешкодне користування мобільним Інтернетом навіть у тунелях підземки 

Китайці допоможуть: Хто і коли буде дава…

Вже котрий місяць кияни чують обіцянки, що невдовзі у метрополітені можна буде без проблем користуватися мобільним Інтернетом. І обіцянки ці не нові. Ще у 2014 році столична влада вирішила, що містянам потрібен Wi-Fi у метрополітені. Того ж року, наприкінці жовтня, було оголошено переможця конкурсу із залучення інвестора для будівництва бездротової мережі Інтернет у метрополітені. Тоді чиновники вирішили, що Wi-Fi у метро має запроваджувати ТОВ "Фідомобайл" і випустили відповідне розпорядження.

У пояснювальній записці до розпорядження КМДА вказувалось, що запровадження бездротового Інтернету у підземці не потребуватиме витрат з міського бюджету. Крім цього чиновники розраховували ще й "підзаробити" на цьому. Зокрема, у тій самій пояснювальній записці вказувалось, що, за прогнозами, будівництво Wi-Fi наповнить міський бюджет коштами у розмірі не менше 5% від орієнтовної вартості будівництва мережі, що становить не менше мільйона гривень. Ці кошти мали піти на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури столиці.

Таким чином, можна припустити, що загальна вартість будівництва бездротового Інтернету у метро на той час складала близько 20 мільйонів гривень.

На перших етапах Wi-Fi з’явився на центральних станціях метрополітену, але згідно договору між мерією та інвестором, до кінця 2017 року якість покриття на усіх станціях "підземки" мала бути такою, щоб можна було дивитися кіно на смартфоні в режимі онлайн. Втім, того ж 2017 року чиновники заявили, що проект будівництва бездротової мережі Інтернету згортається. Мовляв, в інвестора не вистачає на це коштів. А на початку 2018 року влада Києва взагалі розірвала з приватною компанією інвестиційний договір на запровадження Wi-Fi у метро.

З того часу минуло вже більше двох років, а пасажири метро, як і раніше, не можуть користуватися Інтернетом у "підземці". Проте ще минулого року з'явилися розмови, що у метрополітені може з’явитися вже 4G-Інтернет. Depo.Київ надіслало запит до мерії стосовно будівництва цієї мережі. У відповіль у "підземці" повідомили, що, наприклад, на станціях і в тунелях вже є інфраструктура мобільного зв’язку з підтриманням технології 2G-Інтернету. А три найбільші оператори мобільного зв’язку в Україні – "Київстар", "Водафон Україна" та "Лайфсел" – вирішили протягом 2020 року реконструювати наявну мережу, щоб вона вже видавала стандарт 4G.

Запровадження високошвидкісного Інтернету буде відбуватись поступово і охопить усі три гілки метро. Наприклад, першочергово 4G-Інтернет має з’явитись на станціях "Академмістечко", "Житомирська" і "Святошин", що на червоній лінії метрополітену. На синій гілці інтернетом у смартфонах можна буде користуватися на станціях "Героїв Дніпра", "Мінська" та "Оболонь". І, нарешті, на зеленій лінії інтернет спочатку з’явиться на станціях "Сирець", "Дорогожичі" і "Лук’янівська". Обладнання для підтримки 4G також буде встановлене в перегінних тунелях між цими станціями. Таким чином, інтернетом можна буде користуватися не тільки на перонах, а й в дорозі. Обладнання будуть встановлювати, починаючи з кінцевих – перші дев’ять станцій вже визначені – і постпово просуватимуться вглиб "підземки".

У метрополітені також розповіли Depo.Київ, що реконструкцією інфраструктури мобільного зв’язку опікується компанія з китайським корінням "Хуавей Україна". Її під час тендерів обрали самі оператори мобільного зв’язку. У метрополітені не знають, скільки коштуватиме запровадження 4G-Інтернету, адже за усе платитимуть самі оператори. У свою чергу, ще минулого року у ЗМІ називалась цифра у 20 мільйонів доларів, а це майже півмільярда гривень. Звісно, сума чимала, але мобільні оператори мають її "відбити". Щодня столичною підземкою користується близько півтора мільйона пасажирів, а протягом року метро перевозить майже півмільярда людей. Якщо звернути увагу на пасажирів у вагонах метро, то кожен другий "сидить у телефоні" під час поїздки, тобто запит на високошвидкісний мобільний Інтернет у підземці є просто шаленим. У спеціалізованому комунальному підприємстві "Київтелесервіс" запевнили Depo.Київ, що усіляко сприятимуть запровадженню 4G-Інтернету у "підземці". Втім, як саме вони це робитимуть, комунальники не уточнили.  

Інше питання: чи не станеться так, як вже було із запровадженням Wi-Fi у столичному метро? Тоді чиновники теж обіцяли, що пасажири зможуть ледь не фільми дивитися на смартфонах. Та й не слід забувати про те, як працює Wi-Fi у наземному громадському транспорті. Одразу після його запровадження мер Кличко не міг натішитися, що пасажири автобусів та тролейбусів під час поїздки зможуть дивитися відеоролики на смартфоні, а зараз бездротовий Інтернет у громадському транспорті більше не працює, ніж працює.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme