ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Киян-діабетиків залишили без інсуліну

Департамент охорони здоров’я визнає, що не може у повній мірі забезпечити хворих на діабет необхідними препаратами: наразі місто не може купити третину необхідних ліків
Depo.
9 травня 2015 10:56
ФОТО: depo.ua
Киян-діабетиків залишили без інсуліну
Киян-діабетиків залишили без інсуліну

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт столичної влади.

"7 з 29 препаратів інсулінів, якими місто повинно забезпечити хворих на цукровий діабет, сьогодні немає можливості закупити з абсолютно об'єктивних причин. Вирішення цієї проблеми не в компетенції міської влади", - сказала в.о. директора Департаменту охорони здоров'я Алла Арешкович.

Вона відзначила, що йдеться про такі препарати як Інсулін гларгін (Лантус або еквівалент); Інсулін людський генно-інженерний тривалої дії (Генсулін Н або еквівалент); Інсулін людський генно-інженерний короткої дії (Генсулін Р або еквівалент); Інсулін детемір (Левемір або еквівалент); Інсулін аспарт двофазний (Новомікс 30 або еквівалент); Інсулін аспарт (Новорапід або еквівалент) та Інсулін людський генно-інженерний подовженої дії (Протафан НМ або еквівалент).

За інформацією Арешкович 2 препарати не можуть бути закуплені, бо на момент оголошення торгів були взагалі відсутні в Реєстрі оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення МОЗ.

Щодо інших 5 найменувань інсулінів, то їх не можна придбати, тому що ціни учасників конкурсних торгів перевищували ціни, передбачені зазначеним Реєстром.

"Департамент охорони здоров'я повністю - процедурно та фінансово - підготовлений до закупівлі. Як тільки МОЗ усуне зазначені перешкоди, ми зробимо все необхідне, аби кияни якнайшвидше отримали ці препарати", - сказала Арешкович.

Водночас вона наголосила, що поки "незважаючи на наші неодноразові звернення з цього приводу до МОЗу, помітних позитивних зрушень не відбулося", тому Київ вирішує питання, як безпечно перевести хворих киян на інші види інсулінів.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.