Киянам розповіли, як заощадити на сплаті боргу за комуналку

Уклавши до кінця карантину угоду про реструктуризацію боргу за тепло, боржник може заощадити до 30% коштів

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Киянам розповіли, як заощадити на сплаті…
Фото: unsplash.com

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на КП "Київтеплоенерго".

Комунальники нагадали, що, незважаючи на зростання вартості газу, ціна якого складає близько 80% у вартості централізованого опалення, цього сезону тарифи на тепло залишаються на рівні 2019 року. 

"Хоча тарифи не зросли, борги населення за спожите тепло збільшуються. На сьогодні сумарний борг киян складає майже 4,4 млрд грн. Водночас, своєчасно оплачені рахунки за спожиті послуги є критично важливою передумовою стабільного енергопостачання міста – закупівлі газу, витратних матеріалів для проведення аварійних ремонтів тощо", – зазначили у "Київтеплоенерго".

За словами комунальників, під час карантину пеня за несвоєчасну сплату за комунальні послуги не нараховується. Уклавши угоду про реструктуризацію боргу під час карантину, клієнт-боржник заощаджує близько 30% на оплаті пені та майбутніх судових і виконавчих внесків. 

Як реструктуризувати борг за комуналку

Укласти угоду про реструктуризацію заборгованості за опалення та гарячу воду можна дистанційно, звернувшись до консультантів Центру комунального сервісу у месенджері на сторінці у Facebook чи Skype або листом на адресу СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" (вул. Жилянська, 83/53).

Довідка: Згідно зі ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 № 2189-VIII, у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, визначеному в договорі – не вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від загальної суми боргу. З початку дії "антикоронавірусного" Закону України № 530-IX від 17 березня 2020 року, нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги не застосовується. Це означає, що боржники можуть уникнути додаткових витрат і стягнення заборгованості у примусовому порядку через суд після завершення карантину, уклавши угоду про реструктуризацію боргу.

Нагадаємо, Кияни заплатять більше за опалення у лютому.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme