Кияни, будьте обережні: Як і де безпечно відпочити на воді та повернутися додому

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об'єктах, завжди треба пам'ятати про безпеку

Кияни, будьте обережні: Як і де безпечно…

Про це повідомляє Depo.Київ.

Як запевняють столичні рятувальники, основними причинами нещасних випадків на воді є порушення елементарних правил поведінки, купання у нетверезому стані, купання у не пристосованих для цього місцях, запливання на далекі дистанції, залишення дітей без нагляду дорослих.

Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки під час відпочинку на воді є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;
- навчання дорослих і дітей плаванню;
- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;
- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Цього року паспорти готовності отримали 11 столичних пляжів.

Так, у Дніпровському районі готові 8 пляжів – "Молодіжний", "Венеція", "Передмістна Слобідка", "Золотий", "Дитячий", "Райдуга", "Тельбін", "Центральний"; в Оболонському – "Вербний" і "Пуща-Водиця"; у Деснянському – пляж "Чорторий".

Ще у столиці підготовлені 17 зон відпочинку біля водних об'єктів, але без можливості купання.

Це: "Довбичка", "Лісова", "Русанівська коса", "Березняки", "Веселка", "Верхня", "Наталка", "Редьчина", "Біла", "Троєщина", "Галерна", "Осокорки", "Сонячна", "Святошин", "Голуба", "Синєозерна" та "Совська балка".

"Забороняється купання у затоплених кар'єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках і інших водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не визначені як місця масового відпочинку громадян біля води", - йдеться в повідомленні.

Фахівці нагадують киянам, що купатися краще у безвітряну погоду, при температурі води не нижче +18°С, повітря – не нижче +24°С та через 1,5 – 2 години після прийняття їжі.

"Шановні дорослі! Пам'ятайте, що відповідальність за безпеку дітей під час купання покладається на батьків або дорослого підготовленого керівника групи дітей. Дітей, які не вміють плавати, необхідно купати окремо від інших дітей. Купання дітей при відсутності рятувальних постів заборонено. Будьте уважні та обережні", - підсумували столичні рятувальники.

Додамо, що лише впродовж останнього місяця на водоймах Києва загинуло 6 осіб, ще одну людину було врятовано. Загалом же з початку року на воді врятували 61 людину, серед них і 2 дітей. 17 осіб, з яких 1 дитина, загинули.

Нагадаємо, на трьох з одинадцяти київських пляжів у зв'язку з перевищенням мікробіологічних показників може бути введено тимчасову заборону на купання.

Три столичних пляжі – "Дитячий", "Золотий" та "Пуща-Водиця" – вперше отримали міжнародну відзнаку "Блакитний прапор".

Читайте також: Пляжі для сміливих: Де у Києві можна позасмагати голяка

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme