Кияни зможуть побачити небачений зорепад

Астрономи прогнозують небачений зорепад "Персеїди".  Цього року метеорний потік не буде "засліплений" місячним світлом

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Кияни зможуть побачити небачений зорепад…
Фото: Michael Menefee / Flickr

Згідно з даними Астрономічного календаря, який щорічно видає Головна астрономічна обсерваторія НАН України, метеорний потік "Персеїди" триває з 15 липня до 24 серпня.

Про це пише учений-астроном, завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко в інтернет-журналі "Наше небо", повідомляє Depo.Київ.

За словами науковця, найкраще спостерігати за метеорами в ніч максимальної дії потоку — для Персеїд це ніч з 11 на 12 серпня чи, можливо, з 12 на 13 серпня.

"Неоднозначність визначення часу пояснюється тим, що дати точний прогноз, коли трапиться найбільша кількість метеорів, складно", – написав він.

Персеїди

Приємним бонусом для спостерігачів стане те, що цього року Місяць перебуває у тій фазі, коли його світло не заважатиме "мисливцям" за Персеїдами, бо він увечері заходить за обрій і не з’являється на небі до ранку.

За словами Крячка, у 2022 році в ймовірну пікову ніч буде повний Місяць і "засліплюватиме" спостерігачів. Не кращими в сенсі наявності Місяця на зоряному небі, будуть умови для спостереження Персеїд і в 2023 році.

Фахівці прогнозують, що в серпні цього року можна буде бачити протягом години понад 40 метеорів.

Водночас Крячко попереджає, що найкращу можливість матимуть ті спостерігачі, над якими буде темне зоряне небо без світлового забруднення.

"Якщо хтось намагатиметься спостерігати Персеїди в місті чи селищі, то шанси значно менші — кілька метеорів упродовж години. Є ще одна особливість — що далі на Південь, то метеорів видно менше", – написав він.

За словами вченого, за метеорним потоком варто спостерігати кілька годин.

"У справі "полювання" на метеори важливо мати комфорт — крісло, лежак тощо, бо стояти із задертою вгору головою тривалий час важко. Оскільки спостерігати метеори доцільно кілька годин поспіль, а найкраще всю ніч, до світанку, то слід заздалегідь подбати про їжу (бутерброди, печиво тощо) та гарячий чай чи каву", – зазначає астроном.

До слова, Управління метеороїдів NASA в ніч з 11 на 12 серпня планує показати "Персеїди" у прямому етері на Facebook, Twitter та YouTube. Трансляція буде з 6 ранку до 13 години за київським часом. Якщо в ніч на 11 серпня небо буде хмарним, то етер спробують провести знову 12—13 серпня у той же час.

Довідка: Персеїди спричиняють дрібні рештки комети Свіфта-Таттла. Період її обертання навколо Сонця становить 133 роки. Щороку Земля перетинає орбіту комети й часточки, які залишила у міжпланетному просторі комета, потрапляючи в атмосферу нашої планети викликає явище метеорів.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme