Київ атакують кліщі: Як вберегтися та куди звертатися за допомогою

Весна в розпалі ... В міських парках та скверах активізувалися кліщі, які нападають на людей у будь-який час дня і ночі за будь-якої погоди

Київ атакують кліщі: Як вберегтися та ку…

Особлива їх активність спостерігатиметься вже в середені квітня-травні, поки добряче не припече сонце, повідомляє Depo.Київ.

Кліщі небезпечні тим, що можуть бути заражені збудниками енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма) і при укусі інфікувати людину. Кліщі також поширюють дуже небезпечну лихоманку крим-конго.

Фото: Вечірній Київ

Слід пам'ятати, що кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й за деякий час після відвідування зеленої зони - якщо залишивлися на одязі. Також небезпечні павукоподібні можуть заноситись домашніми тваринами і навіть на букетах квітів.

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися наступних правил:

- одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами та щільно прилягаючий до тіла одяг, на якому легше помітити кліщів. Голову слід накривати головним убором;

- використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів)

- під час прогулянки треба проводити само- та взаємоогляди – через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

- звільняти місце для привалів, нічного сну на природі від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;

- вдома слід одразу по приходу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

- якщо прогулянка була разом з домашньою твариною, її теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

У столичній СЕС підкреслюють, що в разі наявності кліщів на тілі їх необхідно правильно видаляти, а краще – звернутися в травпункти за професійною меддопомогою.

Що робити при укусі кліща, якщо звернутися до лікаря немає можливості:

- якщо кліщ вже присмоктався до тіла, його слід зняти якомога швидше. Зробити це можна наступним чином: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, огорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, закріпленою між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом з хоботком. Якщо хоботок залишився в ранці, його треба видалити стерильною голкою;

- після видалення кліща треба змастити ранку 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном;

- після закінчення процедури - ретельно вимити руки з милом.

Кліща, якого витягнули, необхідно помістити на шматок вологої марлі у чистий скляний посуд, щільно закрити кришку та доставити в спеціальну лабораторію (у Києві вона розташована на вул. Естонській, 3), щоб фахівці провели діагностику і визначили, чи був паразит інфікований. А всім особам, що піддалися нападу кліща, рекомендується протягом двох тижнів щоденно замірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння, припухлості на шкірі - звернутися до лікаря-інфекціоніста для консультації та лікування.

Додамо, що у кожному районі Києва працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження за станом здоров'я.

Додамо, що парки столиці та прогулянкові зони, щорічно обробляють отруто-хімікатами проти кліщів. Оброблені ділянки позначають табличками з застереженнями, що протягом п'яти днів по галявинах ходити не можна. Для боротьби з цими комахами також всюди прибирають опале листя, гілки.

Нагадаємо, лише за кілька місяців 2017 року в Києві було зафіксовано 80 випадків укусів людей кліщами.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme