Київ атакують кліщі: як вберегтися від небезпечних наслідків (ПОРАДИ)

В міських парках та скверах активізувалися кліщі, які нападають на людей у будь-який час дня і ночі за будь-якої погоди. Тому тема укусів і страшних наслідків атаки членистоногих стає дуже актуальною

Київ атакують кліщі: як вберегтися від н…

Що робити, якщо людину вкусив кліщ, як правильно витягнути паразита зі шкіри, куди звертатися за допомогою? На всі ці питання шукав відповіді Depo.Київ.

Кліщів не "люблять" не лише тому, що вони смокчуть кров, а й тому, що вони здатні заразити людину важкими захворюваннями. Медики попереджають, що укуси цих паразитів загрожують такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

У СЕС кажуть, що цьогоріч актуальною проблемою для Києва є хвороба Лайма. Підступність Лайм-бореліозу полягає у тому, що наслідки хвороби можуть проявитися за місяці, а то й роки після інфікування.

Слід пам'ятати, що кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й за деякий час після відвідування зеленої зони - якщо залишивлися на одязі. Також небезпечні павукоподібні можуть заноситись домашніми тваринами і навіть на букетах квітів.

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися наступних правил:

- одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами та щільно прилягаючий до тіла одяг, на якому легше помітити кліщів. Голову слід накривати головним убором;

- використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів)

- під час прогулянки треба проводити само- та взаємоогляди – через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

- звільняти місце для привалів, нічного сну на природі від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;

- вдома слід одразу по приходу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;

- якщо прогулянка була разом з домашньою твариною, її теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.

У столичній СЕС підкреслюють, що в разі наявності кліщів на тілі їх необхідно правильно видаляти, а краще – звернутися в травпункти за професійною меддопомогою.

Що робити при укусі кліща, якщо звернутися до лікаря немає можливості:

- якщо кліщ вже присмоктався до тіла, його слід зняти якомога швидше. Зробити це можна наступним чином: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, огорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, закріпленою між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом з хоботком. Якщо хоботок залишився в ранці, його треба видалити стерильною голкою;

- після видалення кліща треба змастити ранку 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном;

- після закінчення процедури - ретельно вимити руки з милом.

Кліща, якого витягнули, необхідно помістити на шматок вологої марлі у чистий скляний посуд, щільно закрити кришку та доставити в спеціальну лабораторію (у Києві вона розташована на вул. Естонській, 3), щоб фахівці провели діагностику і визначили, чи був паразит інфікований. А всім особам, що піддалися нападу кліща, рекомендується протягом двох тижнів щоденно замірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння, припухлості на шкірі - звернутися до лікаря-інфекціоніста для консультації та лікування.

Додамо, що у кожному районі Києва працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження за станом здоров'я.

Київ атакують кліщі: як вберегтися від хвороб (ПОРАДИ) - фото 1

Київ атакують кліщі: як вберегтися від хвороб (ПОРАДИ) - фото 2

Фото: Сегодня 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme