Київ на порозі епідемії грипу: Хвороба вклала на лікарняні ліжка понад 18 тисяч містян

У столиці протягом минулого тижня (з 30.11. по 06.12.15 р.) на грип та ГРВІ захворіло 18080 осіб, з них 12052 випадки захворювань (66,7%) зареєстровані у дітей віком до 17 років

Київ на порозі епідемії грипу: Хвороба в…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу столичної СЕС.

Так, захворюваність у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 5,2%, проте не перевищила епідеміологічного порогу, характерного для цього періоду.

Проти грипу з початку епідемічного сезону щеплено 3248 осіб, з них 2692 за власні кошти та 556 за кошти підприємств та організацій.

"В епідемічному сезоні 2015 - 2016 рр. в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А(H3N2), а саме – вірусу, подібного до штаму А/Швейцарія/9715293/2013, який поки що повністю не проявив у нашій країні свої епідемічні потенції. Не виключена можливість циркуляції вірусів грипу, подібних до А/Каліфорнія/7/2009 (H1N1)pdm та B/Пхукет/3073/2013 генетичної гілки В/Ямагата, але їх роль в епідемічному процесі буде другорядною", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що грип є сезонним захворюванням.

"Підвищена частота епідемій у холодний час року пов'язане з скупченістю людей у закритих приміщеннях під час холодної й вологої погоди, а також зниженням резистентності організму людини зимою, зменшенням інсоляції, кращою життєздатністю вірусу в аерозолі в зимові місяці", - йдеться в повідомленні СЕС. 

З метою підвищення резистентності організму до інфекцій, необхідно проводити наступні профілактичні заходи:

- До раціону включати не менше 50% рослинної іжі в сирому вигляді (капуста броколі, кольорова, білокачанна; морква, буряк, часник, цибуля, шпинат, петрушка, хрін, редька, яблука, чорнослив, гарбуз, смородина та ін.).

- Вживати продукти моря, нежирні сорти м'яса (куряче, яловичина). При цьому важливу роль відіграє рослинна олія, до складу якої входять поліненасичені жирні кислоти – льняна, горіхова олія, риб'ячий жир.

- Приймати полівітаміни (А, Е, С, група В, фолієва кислота); мікро- і макроелементи (селеніум, купрум, залізо, цинк, кальцій, калій, натрій, магній).

- Використовувати імуномоделюючі препарати – індуктори інтерферону, імуностимулятори (імунофан, поліоксидоній), адаптогени (елеутерокок, китайський лимонник, ехінацею пурпурну, прополіс).

- Частіше мити руки, так як прямий контакт рук, інфікованих вірусом, із слизовою оболонкою очей або носу також може призвести до інфікування.

- Робити фізичні вправи з врахуванням віку, статі, професії.

- Запобігати тривалому переохолодженню.

Найважливішим засобом щодо запобігання захворюванню на грип залишається вакцинопрофілактика.

Нагадаємо, 24 листопада від грипу померла 33-річна киянка та її 63-річна мати. Пізніше у Міністерстві охорони здоров'я підтвердили інформацію про два випадки захворювання, викликаного пандемічним вірусом грипу А/Н1N1з летальним результатом.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme