Київське сміття буде перебиратися, а не спалюватися

У Кличка хочуть найближчими роками побудувати п'ять сміттєпереробних комплексів

Про це в інтерв'ю сайту "44.ua" розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає Depo.Київ.

За його словами, в мерії завершили роботу над концепцією поводження з відходами і вирішили відмовитися від будівництва сміттєспалювальних заводів, віддавши перевагу механіко-біологічній переробці, адже такі комплекси безпечні з міркувань екології, ще й забезпечують максимальний відбір корисних, ресурсно-цінних компонентів.

"На сьогоднішній день ми почали проектувати один з таких заводів в столиці, нам в цій справі допомагають закордонні консультанти. Хочу запевнити громадян, що будівництво заводів буде у віддалених від житлових масивів місцях. Також планується будівництво подібних сміттєпереробних комплексів під Києвом - це в північному і південному напрямках. Ми маємо намір побудувати 4-5 таких комплексів. Йдеться про перспективу 2-3 років", - розповів Пантелеєв.

Він зазначив, що сьогодні Київ виробляє 1,2 млн тонн сміття в рік, і ця цифра збільшується. Тому в глобальній концепції на перспективу приблизний обсяг сміття - 1,4 млн тонн на рік. Потужність сміттєпереробних комплексів буде коливатися в межах від 200 до 400 тис. тонн по кожному заводу. Кінцева ж потужність буде визначатися проектантами і конструкторами.

Додамо, також він розповів про те, що місто хоче відмовитися від хлорування води. Для цього треба побудувати завод з виробництва сучасного замінника хлору, на що знадобиться близько 400 млн грн.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme