ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кличко буде керувати Києвом разом з Омельченком

Судячи із результатів виборів до Київради, Кличку доведеться створювати коаліцію з конкурентами на виборах мера столиці
Depo.
3 листопада 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Кличко буде керувати Києвом разом з Омельченком
Кличко буде керувати Києвом разом з Омельченком

Про це повідомляє Depo.Київ.

Напередодні ввечері Київська міська виборча комісія оприлюднила остаточні результати виборів у столиці.

Після цього стало зрозуміло, що "Солідарність" Кличка вже не зможе одноособово вирішувати питання у Київраді, як це було у попередньому скликанні. На минулорічних виборах команда Кличка отримала величезний кредит довіри від киян, який вилився майже у дві третини мандатів у Київраді. По суті, Кличко тоді сформував більшість без допомоги інших фракцій, адже для прийняття рішень потрібно 61 голос депутатів Київради, а у "строю" Віталія Володимировича було майже 80 штиків.

Тепер, згідно із результатами виборів до Київради, "Солідарність" Кличка зможе завести до столичного парламенту лише 52 депутати.

Тобто, меру не вистачає як мінімум дев'ять голосів, щоб одноосібно приймати потрібні рішення у Київраді.

Таким чином команді мера доведеться домовлятися з учорашніми опонентами, які критикували роботу міської влади.

Звичайно, мер Кличко може піти найпростішим шляхом, ведучи перемовини, про створення так званої широкої коаліції.

Серед інших чотирьох партій, які потрапили до Київради, – "Самопомочі", "Батьківщини", "Єдності" і "Свободи" – у "ширку" напевно не захтять вступати тільки "свободівці", називаючи себе, як опозиція до усіх.

З усіма іншими Кличкові по силам домовитися, а хто почне крутити носом, отримає пропозицію зайти у виконавчу владу столиці. Наприклад, представникам "Самопомочі" і "Батьківщини" можуть запропонувати посади заступників голови КМДА, котрим є сам Кличко.

Не слід забувати і про розподіл впливів на постійні комісії Київради. Так, на торги команда Кличка може виставити такі "хлібні" комісії, як бюджетна, землекористування чи власності.

Наприклад, потенційні коаліціянти можуть відрядити у керівництво цих комісій своїх людей, а взамін будуть підтримувати пропозиції кличківців під час голосувань у Київраді.

На користь такого "ансамблю" говорить і той факт, що так званим опозиційним до Кличка фракціям не вдасться створити свою більшість. Навіть якщо об'єднаються "Батьківщина", "Самопоміч" і "Свобода", то їхнє тріо нараховуватиме лише 53 депутати. "Єдність" навряд чи буде підігравати цих політсилам.

Тобто, реально вимальовується широка коаліція, яка була б супервигідною для самого Кличка. Наприклад, він зможе рівномірно розподілити відповідальність за свої дії між членами коаліції, мовляв, не тільки моя політсила винна у якихось пробілах.

З іншого боку у команді Кличка розуміють, що така широка коаліція ризикує розбігтися під час перших принципових питань, як, наприклад, узгодження бюджету столиці на наступний рік.

Тому мер Кличко буде шукати вірних союзників. І тут на допомогу може прийти "Єдність" колишнього мера Олександра Омельченка. Разом з політсилою Сан Санича команда Кличка створить монолітну коаліцію на 67 депутатів.

Такий дует буде виправданий і для самого Омельченка, адже він навряд чи уживеться з так званими опозиційними фракціями у Київраді – "Батьківщиною", "Самопоміччю" і "Свободою". Наприклад, ці політсили не приймуть у свою тусовку команду Сан Санича хоча б через те, що в ній присутні колишні члени "молодої команди" Черновецького – Віталій Павлик, Алла Шлапак і Сергій Кримчак.

Заради міцної дружби Кличко навіть пробачить Сан Саничу нещадну критику столичної влади під час виборчої кампанії. Та й подейкують, що насправді Омельченко готувався для Кличка, як технічний кандидат у другому турі виборів мера Києва. Така коаліція надасть можливість Сан Саничу теж бути при ділі, а про те, як він любить владу, свого часу навіть легенди ходили. Та й багато Омельченко у Кличка не попросить, адже діватися йому й так немає куди. Чим не ідеальний союзник для кличківської "Солідарності"?..

Більше новин про місцеві вибори читайте у розділі "Вибори-2015".