Кличко став проблемою президентської партії

Меру Києва і його команді доведеться домовлятися з іншими політсилами аби керувати у столиці

Кличко став проблемою президентської пар…

Про це повідомляє Depo.Київ.

Наразі ми можемо аналізувати ситуацію з виборами у Києві, спираючись на результати екзит-полів.

Згідно з даними "Савік Шустер студії", Кличко так і не зміг перемогти в першому турі, набравши трохи більше 38,4%.

Серед можливих спаринг-партнерів у другому турі Кличку може "світити" Сергій Гусовський, Борислав Береза або Володимир Бондаренко, які набрали приблизно однакову кількість голосів. Але у другий тур може вийти тільки один кандидат з цих трьох. Офіційні результати має оприлюднити вже ЦВК.

Очевидно, що для 100% перемоги Кличку доведеться домовляться з конкурентами. І найбільш прийнятний для нього міг би бути Борислав Береза. Однак домовитися з Гусовським або Бондаренком про "злив" другого туру буде геть важко, адже ці обидва кандидати й самі дуже хочуть сісти у крісло мера. З Березою Кличко напевно зможе вести розмову, але знову ж таки, треба враховувати, що на початку передвиборчої кампанії у Києві на Березу подейкують ставив Ігор Коломойський. Якщо Береза вийде у другий тур, дніпропетровський олігарх може "підкласти свиню" Кличку, потріпавши нерви президентській політсилі.

Але незалежно від того вийде у другий тур Гусовський, Бондаренко чи Береза, для Кличка ця битва буде нелегкою. Усі ці троє опонентів Віталія Володимировича у першому турі акумулювали так званий антикличківський електорат. Якщо цих виборців "об'єднати", то виходить майже 30% голосів. А якщо ще приєднаються виборці тих кандидатів, які постійно критикували чинного мера Києва, то йому у другому турі буде непереливки.

Крім того, вибори показали, що Кличко втрачає свою більшість у Київраді. 

Наразі, знову ж таки, якщо вірити екзит-полу "Савік Шустер студії", до Київради проходять п'ять партій – БПП "Слідарність", "Самопоміч", "Свобода", "Батьківщина" і "Єдність".

Безумовно, найлегше команді Кличка буде домовитися з "Єдністю" Омельченка, але це не гарантує меру більшості у Київраді. Минулого року кияни довірили команді мера дві третини місць у столичному парламенті.

Тепер треба брати у коаліцію ще когось, але з трьома іншими партіями буде набагато складніше, враховуючи навіть те, що і у діючій Київраді "Самопоміч", "Свобода" і "Батьківщина" позиціонували себе, як опозиційні до Кличка фракції.

Напевно, усе на що буде розраховувати Кличко – це ситуативна більшість у Київраді, яка буде працювати тільки у разі, якщо ті чи інші питання співпадатимуть з позицію усіх політсил.

Але у мера Кличка є ще один варіант. Він може "підкупити" очільників столичних партій посадами у виконавчому органі. А від крісла заступника Кличка у Київській міськадміністрації не кожен відмовиться. У будь-якому випадку на Кличка чекають великі торги зі своїми конкурентами.

Окремо слід відзначити, що у Київраду не потрапляє партія Ляшка. Напевно, на киян справила враження історія з "радикалом" Мосійчуком, якого підозрюють у хабарництві.

А от "Свобода" навпаки у Києві "підтягнулася" зі своїми 10 % голосів, адже минулого року у них було лише 6,5%. Не відлякали виборця навіть події біля Верховної Ради наприкінці літа, коли під час сутичок загинуло кілька військовослужбовців. За версією слідства, саме "Свобода" може бути причетною до вибухів під парламентом.

Незважаючи на масштабну рекламу, не потрапляє у Київраду і "УКРОП" Геннадія Корбана. Вибори у столиці виявилися провальними для дніпропетровського бізнесмена, адже кияни просто не зацінили його намагань потролити мера Кличка. Крім того, попри всі заклики голосувати вдумчиво, пролетів поза Київрадою і "Рух за реформи Думчева.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme