UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кличко відреагував на падіння стовпів на Шулявському мості

Мер Києва Віталій Кличко та замовник будівництва –  КП "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд міста Києва" звернулися до поліції з вимогою розслідувати причини падіння стовпів освітлення на Шулявському шляхопроводі

Кличко відреагував на падіння стовпів на…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Telegram-канал мера столиці Віталія Кличка.

"Зараз експерти та оперативно-слідча група на місці встановлюють причини падіння опор. Та обстежують інші опори на мосту", – написав він.  

За словами мера,  однозначно головна відповідальність за інцидент – на генеральному підряднику, який відповідає за якість робіт. 

Нагадаємо, на оновленому Шулявському мості впали три стовпи освітлення і спричинили транспортний колапс.

Довідка: Шулявський шляхопровід збудували у 1960-х роках. У 2000-х роках під ним сталося кілька пожеж.

А в 2013 році стан мосту визнавали аварійним.

27 лютого 2017 року в Києві міст частково обвалився. 

"Він втомився від часу, з одного боку. З іншого - це те, що були порушені норми експлуатації, під мостом стояли МАФи, де була пожежа. Це внаслідок порушення правил експлуатації", – прокоментував тоді руйнування моста мер Віталій Кличко.

Його слова "міст втомився" стали мемом в соцмережах і навіть потрапили у самоіронічну книгу Кличка.

Конкурс на визначення проєкту ремонту та сам ремонт супроводжувались низкою скандалів.

Для вибору підрядника КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" оголосило тендер, на який свої заявки подали чотири компанії, дві з яких не допустили до конкурсу.

Перемогла у тендері фірма "Північно-український будівельний альянс", яка входить до корпорації "Укрбуд" Максима Микитася.

За інформацією "Схем", офіційним власником компанії "Північно-український будівельний альянс" є Андрій Якусевич, який, згідно з сайтом Верховної Ради, – помічник народного депутата Максима Микитася. Поштова адреса фірми збігається з фактичною адресою компанії "Укрбуд Девелопмент". Сам Микитась вказував цю фірму у своїй власності у декларації за 2017 рік.

Реконструкція Шулявського моста почалася навесні 2019 року. Автомобільний рух по мосту було відновлено в кінці грудня 2019 року. Загальна вартість реконструкції розв'язки на початку робіт становила 830,12 млн грн, тривалість будівництва - 17 місяців. Пізніше влада Києва заявила про зростання вартості проекту через значні зміни до проектних рішеннях.

За даними Руху ЧЕСНО, вартість реконструкції шляхопроводу у 2020 році зросла до двох мільярдів гривень і може збільшуватися далі.

Довідка 2: 22 жовтня 2019 року Антикорупційний суд заарештував екснардепа Микитася з можливістю застави 80 млн грн. Під варту його взяли просто в залі засідань.

За версією слідства, ГУ Нацгвардії України і компанія-забудовник "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс. За це Нацгвардія повинна була отримати там 50 квартир і 30 паркомісць. Однак, у 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Як потім встановила проведена експертиза, вартість квартир на околиці на 81 635 448 грн менша від тієї, в яку оцінили квартири на Печерську. У справі проходять чотири особи.

25 жовтня за Микитася внесли заставу в сумі 80 млн гривень, і він вийшов із СІЗО. 20 січня колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного в заволодінні майном Нацгвардії України на суму понад 81 млн грн, зняли з рейсу в аеропорту "Бориспіль" під час спроби вилетіти за кордон.

Згодом суд продовжив термін дії зобов'язань Микитасю і 4 підозрюваним, причетним до махінацій із житлом для Нацгвардії. Однак колишній нардеп порушив заборону на спілкування з 4 свідками і підозрюваними у своєму провадженні. Розмір застави як альтернативи арешту Микитасю збільшили до 100 млн гривень. У разі ще одного порушення він мав відправитися під арешт.

14 травня 2020 р слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту фігуранту справи про заволодіння квартирами Нацгвардії колишньому народному депутату Максиму Микитасю .

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 28 травня задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та змінила запобіжний захід Микитасю на утримання під вартою з альтернативою внесення 100 млн грн застави.

 1 грудня 2020 року НАБУ оголосило нові підозри Микитасю. 

2 грудня Микитась заявив, що заступник голови ОП Татаров працював у нього як "фахівець зі схем".  Води обидва проходять в одній справі.

.за інформацією ЗМІ, НАБУ намагається активізувати кримінальну справу, в якій фігурує ім'я заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який раніше заявив про необхідність звільнення очільника відомства Артема Ситника, оскільки він – головна проблема НАБУ

3 грудня Микитась вийшов з СІЗО під заставу.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme