Кличко засудив нецивілізовані дії прихильників Стерненка під ОП

Мер Києва Віталій Кличко засудив дії учасників акції на підтримку активіста Сергія Стерненка і назвав розписування стін Офісу президента нецивілізованими методами

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Кличко засудив нецивілізовані дії прихил…
Фото: Depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Depo.Київ.

Кличко вважає дії протестувальників неповагою до демократичних інституцій влади.

"Щодо вчорашніх подій біля Офісу президента. Можна по-різному ставитися до Володимира Зеленського і до Сергія Стерненка. До політиків і до активістів. Справа – в принципах і повазі, перш за все, до демократичних інституцій влади", – зазначив він.

За словами мера Києва  не можна вимагати справедливості недемократичними методами.

"Так, демократія – це справедливість у дотриманні прав кожного громадянина. Але це - і відповідальність кожного громадянина, дотримання ним законів і правопорядку. Бо, вимагаючи справедливості, не можна робити це нецивілізованими методами. І показувати Україну не надто європейською державою. А ми заплатили велику ціну за те, щоб бути демократичною частиною Європи", – написав Кличко.

пост Кличка

Нагадаємо, 20 березня прихильники Сергія Стерненка відзначали його день народження мітингом "Не чуєш? Побачиш!" на вулиці Банковій у Києві – під дверима Офісу президента. Учасники акції палили фаєри і обписали стіни будівлі Офісу президента. 

Згодом вони намагалися проникнути всередину будівлі Офісу президента.

Схожа акція відбулась і в Одесі, де під СІЗО зібрались близько трьох десятків людей щоб привітати Сергія Стерненка із днем народження.

Читайте також: Як прихильники Стерненка відзначили його день народження під вікнами Зеленського (ФОТОЗВІТ)

Що відомо про справу Стерненка

23 лютого Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України.

26 лютого Сергій Стерненко закликав небайдужих до його долі та свавілля чинної влади людей прийти у суботу, 27 лютого, на мітинг на вулицю Банкову в Києві.

27 лютого в Одесі відбувся мітинг під СІЗО, де тримають Стерненка.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme