Коли Биківнянський ліс продадуть забудовникам

Земельна комісія Київради погодила план вирубки Биківнянського лісу під наділи у 10 соток для сімей загиблих бійців АТО

Коли Биківнянський ліс продадуть забудов…

Depo.Київ був присутнім на цьому засіданні.

Звичайно, схема знищення лісу у Биківні носить абсолютно цивілізовану назву "Затвердження детального плану території селища Биківня" (ДПТ).

Проект цього плану і затвердила комісія. Тепер цей документ відправлять на затвердження Київради, а вона схоже не підведе - земельна комісія майже одноголосно підтримала проект ДПТ Биківні, а у голосуванні брали участь представники усіх фракцій Київради.

Що ж воно таке це "ДПТ селища Биківня"?

Без детального плану території столична влада не могла виділити землю АТОшникам, яка їм має надаватися за законом. 

Більше року чиновники зі столичної мерії сперечалися з активістами і місцевими мешканцями Биківні стосовно ДПТ.

Під час засідання сьогоднішньої земельної комісії представники мера Кличка запевняли, що увесь ліс на Биківні рубати не будуть, мовляв, під забудову піде трохи більше 30 гектарів території, а самого лісу взагалі знищать тільки близько 10 гектарів.

У мерії начебто і говорять, що їм не хочеться рубати піввікові дерева, але сім'і загиблих воїнів АТО вже не можуть чекати. Це позиція промерських депутатів Київради.

А от так звані опозиційні депутати запевняють, що столична влада навіть не намагалася пошукати інші території для сімей АТОшників, щоб не рубати ліс.

Один з депутатів під час засідання взагалі заявив, що особисто знайшов 25 ділянок по 10 соток, які розміщені по усьому Києву. Мовляв, ці ділянки ніхто й не розглядав як варіант, а одразу взялися за Биківню.

У свою чергу мешканці селища та активісти під час засідання зазначили, що, згідно діючого Генерального плану Києва, на місці майбутніх земель для сімей АТОшників знаходиться ліс. Активісти натякали, що спочатку треба внести зміни у Генплан, а потім роздавати по 10 соток. Втім, депутати зробили вигляд, що не почули про цю ідею.

Влада "приправила" усі ці дискусії виступами представників АТО. Один з комбатів, що був присутній на засіданні, взагалі заявив, що не розуміє, чому це питання ще й обговорюється, адже солдати віддали життя за країну і тепер потрібно хоч землею допомогти їхнім родичам.

Була на засіданні й одна з дружин загиблого героя АТО. Жінка заявила, що у депутатів немає совісті, якщо вони не можуть виділити землі таким, як вона.

Після цього доля ДПТ Биківні була визначена – хто ж буде виступати проти допомоги сім'ям загиблих героїв війни на сході країни.

Крім цього, на території Биківнянського лісу землі отримають родини членів Небесної сотні, паралімпійці та воїни-"афганці". Усього у Биківнянському лісі мають "нарізати" трохи більше 200 ділянок по 10 соток з яких 92 підуть родинам загиблих АТОшників.

Начебто усі мають бути задоволені, адже столична влада виконала свій обов'язок перед героями України.

Але є один цікавий момент. Ще під час засідання земельної комісії, на якому затверджували ДПТ Биківні, місцеві мешканці запитували, чи є якісь гарантії того, що після отримання своїх 10 соток сім'ї загиблих АТОшників не продадуть землю якомусь бізнесмену? Биківнянці бояться, що під виглядом доброї справи ліс знищать, а на його місці зведуть житло для багатіїв, які попередньо викуплять землю у сімей героїв війни.

У відповідь представники сімей загиблих почали кричати, що у мешканців Биківні немає совісті, адже кожен буде розпоряджатися своїми 10 сотками, як захоче. Мовляв, якщо заборонити людям продавати землю, то це буде порушенням Конституції.

Більше того, одна вдова героя АТО розповідала під час обговорення ДПТ Биківні, що ледь зводить кінці з кінцями, адже її та дітей годував саме чоловік, якого тепер немає. 

Втім,активісти побоюються, що землю, яку зараз виділяють учасникам бойових дій, з часом викуплять забудовники. І на місці вікового лісу "виростуть" чергові будівельні монстри. У мерії такі схеми відкидають. За словами чиновників, власники 10 соток у Биківні звичайно можуть продати свою землю, але ж усі вони спеціально обирали земельні наділи поближче один до одного. У мерії вірять, що це є запобіжником від масового продажу земель забудовнику. У мерії також тішаться з того, що ДПТ селища Биківня не дозволяє багатоповерхової забудови.  Але, коли це зупиняло забудовників?

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme