Комаровський розповів, чи варто вакцинуватись людям з антитілами

Багато людей, які перехворіли на коронавірус вважають, що високий рівень антитіл захищає від хвороби і тому не вакцинуються

Надія Собенко

Відомий український лікар Євген Комаровський розповів, чи варто вакцинуватись людям з антитілами після того, як перехворіли коронавірусом.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на сайт лікаря.

Комаровський зазначив, що за рекомендацією ВООЗ, Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, вважає, що не треба визначати рівень антитіл після хвороби. Вакцинуватися варто через 3–6 місяців після одужання, а якщо півроку минуло вже – точно треба йти робити щеплення.

"Моя думка аналогічна: якщо ви перехворіли, то не потрібно визначати рівень антитіл, просто через півроку обов'язково щепіться від ковіду. А можна і за три місяці. Незалежно від рівня антитіл. Я зробив так і всі мої співробітники теж", – зазначив лікар.

За його словами, теоретично є медичні канони, за якими вважається, що тих, хто перехворів, імунітет до хвороби вищий, ніж у вакцинованих, тому вони не потребують щеплення.

"Але у випадку з коронавірусною інфекцією величезна кількість людей переносить її у легкій та безсимптомній формі, а отже, у них утворюється невелика кількість антитіл. Якщо ж людина перенесла захворювання з яскраво вираженими клінічними симптомами, то вона матиме високий рівень антитіл і, швидше за все, повторно не захворіє", –  заявив Комаровський.

Він зазначив, що на сьогодні позиція медичних регуляторів усього світу приблизно однакова: рівень антитіл визначати не треба, тому що він, за великим рахунком, ні про що не говорить.

"Справді здатні протистояти інфекції не всі, а лише антитіла, які нейтралізують вірус, рівень яких визначати дуже складно і дорого, цього ніхто не робитиме масово", – заявив Комаровський.

Окремо лікар наголосив на комерційній складовій досліджень на антитіла. За його словами, є багато людей, які готові здавати аналізи, а лабораторії зацікавлені в отританні прибутків і тому підштовхують їх до такого рішення.

Нагадаємо, з 8 листопада столичні вчителі та чиновники без COVID-щеплень будуть відсторонені від роботи. Кабінет міністрів ухвалив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ і організацій, що підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу.

Зазначимо, що раніше МОЗ затвердив перелік професій, працівникам яких обов'язково треба мати щеплення від COVID-19, інакше їх не допустять до роботи. Зокрема, це такі категорії персоналу:

  • всі освітяни, незалежно від типу закладу – дошкільного, школи, профтехучилища чи вишу,
  • працівники центральних органів виконавчої влади,
  • працівники міністерств і їхніх структурних підрозділів на місцях,
  • працівники місцевих державних адміністрацій – обласні, міські та районні.

У МОЗ також попередили, що список професій, які підлягають обов'язковій вакцинації можуть розширити.

 У КМДА вирішують питання про користування громадським транспортом невакцинованими від коронавірусу киянами. Для вакцинованих жителів столиці обмежень не буде.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ