Алкоголь у Криму, величезні ТРЦ та Коломойський: Що відомо про забудовника, якому віддали модерністський ринок на Солом'янці
Київрада ухвалила рішення про передачу Залізничного ринку дніпровському забудовнику Вадиму Єрмолаєву
- Київ
-
12 липня 2021 15:00
На останньому засіданні, що відбулось 8 липня, Київрада ухвалила чергове скандальне рішення, яке ставить під загрозу культурну та архітектурну спадщину столиці — депутати віддали під забудову відомий модерністський ринок-"шайбу" на вулиці Кудряшова, що на Солом'янці дніпровському бізнесмену Вадиму Єрмолаєву, який відомий зведеннями величезних ТРЦ та хмарочосів.
Журналісти Depo.Київ зібрали інформацію про Вадима Єрмолаєва, який може побудувати черговий ТРЦ в столиці замість будівлі, яку називають архітектурним шедевром модернізму.
Вадим Єрмолаєв
Біографія
Вадим Єрмолаєв вважається українським інвестором та мільйонером, який регулярно входить до рейтингу 100 найбагатших людей України. Народився 13 травня 1968 року в Дніпрі, навчався в 69 школі тодішнього Дніпропетровська, там же закінчив Технікум технологій та економіки. В 1995 році створив ТПК "Алеф" спільно з іншим бізнесменом Станіславом Віленським.
В 2017 році журнал "Forbes" включив Єрмолаєва в першу п'ятірку найвпливовіших бізнесменів Дніпра і назвав його головним забудовником міста. Також бізнесмена назвали забудовником, який "змінив архітектуру міста". Статки Єрмолаєва оцінюють в понад 322 млн доларів. Його корпорація "Алеф" працює в різних галузях бізнесу, зокрема в аграрному секторі, торгівлі алкоголем та забудові.
Єрмолаєв є одним з членів опікунської ради Єврейської спільноти Дніпра, куди окрім нього входять олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, бізнесмен Геннадій Корбан, який сьогодні обіймає посаду голови громадської ради при Дніпровській міській раді, та багато інших відомих людей. Зазначимо, що Корбан також хотів забудувати висотками столичний Протасів Яр, але поки що будівництво вдалося зупинити завдяки протестам громади.
Величезні ТРЦ та 54-поверховий хмарочос
Головними об'єктами, якими відомий Єрмолаєв є ТРЦ "Мост-сіті" в центрі Дніпра, який на момент відкриття в 2006 році був найбільшим торгівельним центром в Україні, ТДЦ "Босфор" та ТРЦ "Каскад плаза" на Катеринославському бульварі в тому ж Дніпрі.
ТРЦ "Мост-сити" у Дніпрі
В грудні 2020 року Єрмолаєв почав будувати так званий "Ermolaev Center", який включатиме в себе 32 тис. кв. м торгівельної, офісної та житлової нерухомості. В 2021 році бізнесмен відновив у Дніпрі будівництво 54-поверхового хмарочоса "Брама", який має стати найвищим в Україні. Сьогодні "титул" найвищої будівлі в Україні утримує ЖК "Кловський" на однойменному узвозі в Києві.
Проєкт 54-поверхового хмарочоса "Брама" у Дніпрі
Паралельно Єрмолаєв будує в місті Бориса Філатова величезний елітний апартамент-копмлекс на березі Дніпра у вигляді круїзного лайнера біля Мерефо-Херсонського мосту.
Бізнес в окупованому Криму
Ще в 2018 році стало відомо, що компанія "Алеф Віналь", яка належить Єрмолаєву, ймовірно, продає алкоголь в окупованому Росією Криму – тоді компанія шукала промоутерів для роботи в аеропорті вже давно окупованого Сімферополя. Про бізнес Єрмолаєва на території окупованого півострова також нагадала депутатка Київради Аліна Михайлова, яка не підтримала рішення про передачу ринку на Кудряшова під забудову. Також депутатка зазначила, що Єрмолаєв "зносить історичні будівлі без можливості реновації". "Саме завдяки йому сьогодні в історичному центрі Дніпра виростають ТРЦ. Не без його підтримки рішенням адміністративного окружного суду було позбавлено статусу пам'ятника культури місцевого значення будинок на Виконкомівській. Будинок звели понад 120 років тому з катеринославської цегли, яку виготовляли за особливою технологією. Таких будівель у Дніпрі на сьогодні лишається 5. Вадим через фонд "Єврейське майбутнє", директором якого є його син Артур, намагається вивести будинок з історичного фонду, щоб потім Алеф естейт з ЮВСК збудували там новий ЖК або ТЦ," – написала Михайлова на свой сторінці у "Фейсбуці".
Що можуть втратити кияни
Враховуючи бекграунд Єрмолаєва та цільове призначення "для будівництва закладів торгівлі" в ухваленому Київрадою рішенні, відомий ринок-"шайба" на Солом'янці опинився під загрозою знищення, адже може перетворитись в черговий ТРЦ.
Ринок був зведений у 1973 році за проєктом Алли Аніщенко, однієї з небагатьох архітекторок епохи київського модернізму. Вона вважала коло "оптимальним рішенням для критого торгового закладу", але оригінальна архітектура небагатьох її "круглих ринків" була збережена саме у цьому, "Залізничному", який у 1990-х роках був біржею, а згодом – переоблаштований під супермаркет.
Ринок-шайба на Солом'янці. Фото: Мапа реновації
Депутатка Київради Ксенія Семенова, яка також не голосувала за передачу ринку Єрмолаєву, зазначала, що він є унікальною спорудою, а таких ринків в Україні всього п'ять: "До Київради звернулася Асоціація архітекторів Польщі, Спілка архітекторів України, зверталася донька архітекторки Алли Аніщенко з проханням це рішення не підтримувати. Тому що це рішення дає повне право власнику демонтувати до фундаменту (як це вже не одного разу було) споруду, яку би в Європі ніколи в житті не дали би демонтувати".
Незважаючи на численні звернення фахівців, представників громади та навіть доньки архітекторки, що створила ринок, депутати Київради черговий раз стали на сторону забудовників, а не захисту культурної спадщини міста, оскільки рішення створює загрозу фактичного знищення модерністської споруди. Після ухвалення рішення депутат Київради та член бюджетної комісії Михайло Терентьєв заявив, що "наскільки він знає", власник не зноситиме будівлю, але в те що ринок збереже автентичний вигляд, відверто віриться не дуже, адже Вадим Єрмолаєв, який отримав будівлю під забудову, відомий передусім зведенням величезних ТРЦ.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:27Нічна дронова атака: Що і де вдалося знищити
- 17:33ГУР евакуювало 34 людини з Сирії, серед них – 15 дітей ФОТО
- 21:50 Зеленський погодив призначення 30 дипломатів Відео
- 17:30Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2025
- 11:20Внаслідок атаки на Київ постраждав костел Святого Миколая — одна з найкрасивіших пам'яток столиці (ФОТО) ФОТО
- 10:30У Києві через ранкову атаку загинула одна людина, ще 10 - поранені
- 10:11На Київщині через атаку ракет та дронів спалахнули склади: Пожежа охопила понад 15 тисяч "квадратів"
- 09:18Через пошкодження тепломагістралі у Києві без тепла понад 600 будинків, 16 медзакладів, 17 шкіл та 13 дитсадків
- 08:55У Києві відомо про 7 поранених, - Кличко ФОТО
- 08:17Київ вранці зазнав ракетного удару: що відомо про руйнування
- 19:29Цього року в українських школах зафіксували понад 200 випадків цькування дітей
- 16:24Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва - квадрокоптери DJI Mavic
- 10:43Уламки дронів на Київщині пошкодили залізницю та приватний будинок
- 22:28Вбивство в Дарницькому районі столиці: Копи затримали підозрюваного
- 20:48 Добровольці та їхні родини отримуватимуть пенсії нарівні з військовослужбовцями, - Мінветеранів
- 19:15Завершено ремонт будинку на Липківського, в який влучила російська ракета, - Віталій Кличко ФОТО
- 19:13"Укрзалізниця" призначила на свята додатковий поїзд: курсуватиме двоповерховий потяг
- 18:00HITBIT PRO: Інноваційний прорив на SBC Ukraine Awards Новини компаній
- 17:33Володимир Кличко розповів про складнощі з поверненням викрадених росією українських дітей Відео