Великдень-2018: Куди киянам піти на святкування (АФІША)

У кожного з нас свято Великдень асоціюється з хресним ходом зі свічками, смачними пасками та писанками, а ще взаємними привітаннями: "Христос воскрес!" — "Воістину воскрес!"

Великдень-2018: Куди киянам піти на свят…

Київ, як і більшість міст і сіл, масштабно і яскраво відзначає головне християнське церковне свято. Аби Великдень був незабутнім, то Depo.Київ підготував гід, який допоможе вибрати святкування на свій смак.

Фестиваль писанки на Софійській площі

З метою популяризації традицій, сприяння розвитку народного мистецтва та вивчення культури українського народу в Києві уже ввосьме пройде наймасштабніший весняний фестиваль – Всеукраїнський фестиваль писанок.

У цьому заході візьмуть участь найкращі художники та любителі писанкарства.

Також цього року організатори підготували й кілька новацій. Зокрема, будуть представлені не лише звичні гігантські писанки-мальованки, а й нові об'єкти – великодні зайчики. Писанки виконуватимуться у традиційному стилі з використанням орнаментів та візерунків різних регіонів України, а великодні зайчики – у авторському стилі.

Крім того, цьогоріч додасться ще одна локація – Контрактова площа. Таким чином, програма фестивалю розділиться на такі локації: Cофійська площа, Володимирський проїзд, Михайлівська площа та Контрактова площа

Коли: 6-9 квітня

Де: різні локації Києва (Софійська площа, Володимирський проїзд та сквер біля нього, Михайлівська площа, Контрактова площа)

Скільки коштує: безкоштовно

Великдень у парку "Київська Русь"

Поціновувачі історії зможуть сповна зануритися в атмосферу стародавнього Києва у парку "Київська Русь" у Копачеві. Тут запланована оригінальна театралізована програма "Як на Русі Світло Темряву побороло". Вона розкаже про те, як кияни в давнину перемогли свої пороки.

У парку можна не тільки спостерігати за дійством, але й брати в ньому участь. Також кожен бажаючий зможе бути учасником цікавих конкурсів і веселих змагань, які входять до святкової програми.

Коли: 7–9 квітня; з 10:00 до 20:00

Де: парк "Київська Русь", село Копачів, Київська область

Скільки коштує: 150 грн., пенсіонери та студенти – 100 грн., школярі – 50 грн., дошкільнята – безкоштовно.

Народні гуляння у музеї "Пирогів"

Національний музей народної архітектури та побуту під відкритим небом "Пирогів" є одним з найбільших у світі, а тому сюди варто приїхати, тим більше на Великдень. У музеї відображені архітектура, ландшафт і побут українських сіл: будинки, побудовані у 18–20 століттях, дерев'яні храми, господарські будівлі.

Будиночки до Великодня святково прикрашають, проводиться виставка-продаж різноманітних великодніх атрибутів, бажаючі запрошуються на майстер-класи народних ремесел, виступають фольклорні колективи з весняними обрядами, а також годують смачними українськими стравами.

Коли: 8–9 квітня

Де: Національний музей народної архітектури та побуту України, Київ (вул. Академіка Тронька)

Скільки коштує: вхід на територію музею – 50 грн. (для дорослих), 30 грн. - для дітей 10–17 років), 15 грн. - для дітей 7–10 років, для дошкільнят безкоштовно.

Великодні гуляння у "Мамаєвій Слободі"

Вже традиційно Культурно-розважальний комплекс "Мамаєва Слобода" запрошує всіх відсвяткувати Великдень так, як це робили наші пращури: прийти на всеношну до церкви Покрови на урочисте богослужіння, принести на благословення паску, писанки та інші продукти... Тільки тут є можливість піднятися на дзвіницю церкви. Це гарний звичай наших предків. Бо на Великдень кожен намагався хоча б раз смикнути за мотузку та вдарити у церковні дзвони. Вважалося, що це приносить щастя та достаток родині. Тому дзвони у цей святковий день не стихали ні в містах, ні в селах.

Коли: 7–8 квітня

Де: козацьке селище "Мамаєва Слобода" (вул. Донця, 2).

Скільки коштує: вхід – 100 грн., для пенсіонерів, школярів та студентів – 60 грн., дошкільнята, інваліди I та II груп, солдати та сержанти-строковики, ветерани АТО – безкоштовно.

Світле свято Великодня в "Українському селі"

В етнографічному комплексі "Українське село" в Бузовій пасхальної ночі збирається багато людей. Цілі сім'ї спочатку вирушають до місцевої церкви Святого Димитрія Солунського. А вдень розпочинаються гуляння.

Так, можна буде взяти участь у майстер-класі, який найбільше припаде до душі: писанкарство, лялька-мотанка, валяння з вовни та вовняна акварель, витинання, свічникарство, ліплення свистунців з глини, виготовлення жіночих прикрас та оберегів для дому тощо.

Малечі в "Українському селі" також буде цікаво. Як завжди, для дітей працюватиме невеликий зоопарк, у якому вони зможуть побачити нутрій, диких кабанів, чорних лебедів та поні.

Крім того, за наявності більшої кількості дітей можливе проведення різноманітних дитячих квестів. Відпочити та посмакувати стравами української кухні можна в колибі: борщ з пампушками, куліш із сальцем, вареники, дерунчики чи банош з бринзою. Вибір національних страв задовільнить найвибагливішого гурмана.

Коли: 8 квітня з 10:00 до 21:00. Богослужіння – 7 квітня 23:30; освячення пасок – 8 квітня о 3:00, 6:00, 8:00, 10:00, 11:30

Де: Етнографічний комплекс "Українське село", село Бузова Київської області (вул. Дмитрівська, 1)

Скільки коштує: безкоштовно

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme