Майже 11 тисяч вірусів: У київському метро провели дослідження мікроорганізмів

Учені з Інституту молекулярної біології та генетики (ІМБГ) НАН України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Майже 11 тисяч вірусів: У київському мет…
Фото: ІМБГ

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку ІМБГ.

"Цю роботу було проведено в рамках найбільшого у світі метагеномного дослідження міських мікробіомів, що є у повітрі й на поверхнях, до яких торкаються люди. Міжнародний консорціум MetaSUB нещодавно опублікував у Cell результати цього глобального дослідження, що охопило 60 міст світу", – йдеться у повідомленні.

Проєкт розпочався у 2013 році, а Київ приєднався до нього у 2017 році.

Збір зразків для дослідження мікроорганізмів столичного метро

Проєкт, що мав на меті секвенування та аналіз зразків, зібраних із систем громадського транспорту та лікарень, містить анотацію всіх ідентифікованих мікроорганізмів, а також тисяч вірусів і бактерій та двох архей, яких не знайдено у жодних базах даних.

Збір зразків для дослідження мікроорганізмів столичного метро

"Кожне місто має свій власний молекулярний відбиток, який його визначає. Якби ви дали мені своє взуття, я міг би приблизно з 90% точністю сказати, з якого ви міста",  – говорить голова консорціуму Крістофер Мейсон, професор медицини у Weill Cornell (WCM), Нью-Йорк. 

Як зазначають вчені, такі висновки базуються на 4728 зразках, що також дали змогу охарактеризувати регіональні маркери антимікробної стійкості.

Завдяки дослідженню сформовано перший у світі систематизований каталог міської екосистеми мікроорганізмів.

Каталог мікроорганізмів

"На додаток до унікальних мікробних профілів у різних містах аналіз виявив основний набір 31 виду мікроорганізмів, знайдених у 97% зразків. Дослідники виявили 4 246 відомих видів мікроорганізмів, але водночас — 10 928 нових вірусів та 748 бактерій. Відкриття нових видів може допомогти у побудові філогенетичних дерев, щоб зрозуміти, як різні види мікроорганізмів пов'язані між собою", – йдеться у повідомленні.

Інфографіка

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme