Меркель приїде до Києва вп'яте: Чому були присвячені попередні візити канцлера ФРН (ФОТО)

Канцлерка ФРН Ангела Меркель зустрінеться з Президентом Зеленським в Києві 22 серпня, це вже її п'ятий візит до столиці України 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
Меркель приїде до Києва вп'яте: Чому бул…
Фото: Офіс Президента України

Президент України Володимир Зеленський та федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель зустрінуться в Києві напередодні Дня Незалежності та проведуть двосторонні переговори. Меркель має намір відвідати Україну з офіційним візитом 22 серпня, напередодні Дня Незалежності України. Темами переговорів стануть безпека, двосторонні відносини та інші актуальні питання. 

Візит Меркель до української столиці стане п'ятим за час її перебування на посаді. В минулі рази вона приїздила до Києва в 2018, 2015, 2014 та 2008 роках.

Журналісти Depo.Київ нагадують, чому були присвячені попередні візити Меркель до Києва. 

2018 рік: війна та гроші 

Останнього разу Ангела Меркель приїздила до України 1 листопада 2018 року та зустрічалась з тодішнім президентом Петром Порошенком. Тоді Порошенко заявив, що. однією з головних тем розмови стала російська агресія в Україні, він наголосив, що Німеччина продовжує підтримувати Україну, зокрема фінансово. 

За словами Порошенка, тема припинення російської агресії була однією з провідних під час переговорів. Очільники двох країн засудили обстріли на Донбасі. Вони також обговорили ситуацію в Азовському та Чорному морях.

Обговорювали Меркель та Порошенко також питання енергетичної безпеки та напрямки стимулювання німецьких інвестицій в економіку України.

Меркель в Києві в 2018 році

Меркель та Порошенко під час зустрічі в Києві в 2018 році 

2015 рік: Другі Мінські домовленності 

Попередні раз Меркель відвідала Київ у розпал гарячої фази війни на Донбасі, 5 лютого 2015 року вона прибула на переговори з президентом Петром Порошенком разом з президентом Франції Франсуа Олландом. 

Переговори лідерів держав в форматі тет-а-тет тривали близько півтори години, після цього сторони проводили переговори в розширеному форматі приблизно двох годин, а потім вони продовжили спілкування за вечерею в "Будинку з химерами", яка тривала близько 1,5 годин.

При цьому лідери держав відмовилися давати коментарі за підсумками переговорів: до того як вони вийшли з "Будинку з химерами", представники Адміністрації Президента попросили журналістів залишити її територію. Через тиждень після даного візиту — 12 лютого 2015 року, в Мінську були підписані Другі Мінські домовленності. 

Меркель в Києві в 2015 році

Меркель, Порошенко та Олланд в Києві в 2015 році 

2014 рік: "План Меркель"

До цього очільниця Німеччини прибувала до Києва 23 серпня 2014 року — напередодні Дня Незалежності. В ході візиту до столиці України Меркель провела зустріч з новообраним президентом Порошенком, спростувала підозри в створенні нових пактів з Москвою по розділу Європи і назвала несправедливою анексію Криму Росією.

Меркель закликала до дипломатичного вирішення військового конфлікту на Донбасі і припинення поставок зброї та найманців в Україну з Росії. Канцлерка ФРН пообіцяла, що Україна отримає від Німеччини півмільярда євро на відновлення зруйнованої в ході військових бойових дій інфраструктури в Донбасі. Фінансову допомогу на відновлення Донбасу Порошенко тоді назвав "Планом Меркель".

Меркель в Києві в 2014 році

Меркель та Порошенко в Києві в 2014 році 

2008 рік: Ющенко та НАТО

Перший раз на посаді канцлера ФРН Ангела Меркель відвідувала Київ 21 липня 2008 року, коли президентом України був Віктор Ющенко. Тоді очільники держав наголосили на необхідності продовження переговорів в форматі Україна—НАТО. 

Тоді Меркель зазначила, що на бухарестському саміті НАТО було ухвалене принципове рішення, що Україна стане членом НАТО. При цьому вона наголосила, що жодна інша країна, яка не є членом НАТО, не може брати участі в дискусії щодо перспектив членства України. У свою чергу Віктор Ющенко наголосив, що є великий прогрес у переговорах щодо євроатлантичних прагнень України.

Водночас він відзначив, що питання інтеграції України в НАТО є більш чутливим, і сторони дійшли згоди, що необхідно продовжити діалог, у тому числі на найвищому рівні.


Меркель в Києві в 2008 році

Нагадаємо, що 23 серпня у Києві відбудеться перший установчий саміт Кримської платформи. На честь 30-ї річниці Незалежності України до столиці прибудуть чимало іноземних високопосадовців. У зв'язку з цим, голова українського МЗС Дмитро Кулеба попередив мешканців Києва про масштабні затори на День Незалежності через перекриття руху для кортежів та урочистостей. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme