Холодний душ: Хто винен у водних боргах столиці

Наразі київська влада бідкається, що вже повністю використала гроші, виділені з держбюджету на субсидії. Цим вміло користується "Київенерго", не сплачуючи за газ, що і призвело до відключення гарячого водопостачання

Холодний душ: Хто винен у водних боргах…

Depo.Київ вирішив розібратися, хто і скільки кому заборгував, що довелося залишити без гарячого водопостачання фактично п'яту частину киян.

Вже рівно три тижні мешканці Троєщини, Воскресенки та Оболоні сидять без гарячої води. Загалом без теплих благ цивілізації залишилось понад дві тисячі будинків, майже 40 лікарень, більше 160 дитячих садків та більше 120 шкіл.

У Департаменті житлово-комунальної інфраструктури нам повідомили, що така ситуація склалася через те, що "Київенерго" своєчасно не розраховується з "Київтрансгазом" за вже поставлений газ. Тому останній зупинив газопостачання на ТЕЦ-6, що знаходиться у підпорядкуванні "Київенерго". Саме ТЕЦ-6 виробляє гарячу воду для мешканців Троєщини та Оболоні, а оскільки немає газу – немає і гарячої води.

У мерії основною причиною заборгованості "Київенерго" перед газовиками вважають те, що споживачі не повністю сплачують монополісту за теплопостачання. Станом на 1 травня споживачі заборгували "Київенерго" за теплову енергію більше 4,2 млрд. гривень. Зокрема, населення столиці винне монополісту майже 3,8 млрд. гривень. Ще 134 млн. гривень за теплоенергію заборгували бюджетні організації, а з цих боргів 23 млн. лежать на плечах бюджету столиці, а 110 з лишком мільйонів – на державному бюджеті. Інші споживачі заборгували "Київенерго" трохи більше 280 млн. гривень. Та що це за споживачі у мерії столиці не уточнили.

Крім цього, у столичній мерії вважають, що відсутність гарячої води виникла також тому, що не в повному обсязі відшкодовуються втрати від наданих населенню пільг та субсидій при оплаті житлово-комунальних послуг.

У Міністерстві фінансів Depo.Київ повідомили, що згідно держбюджету-2017, передбачено субвенцію місцевим бюджетам на надання пільг і субсидій населенню на оплату комунальних послуг. Загалом на ці потреби з державного бюджету цього року заплановано було виділити понад 47 млрд. гривень і з цієї суми для Києва передбачено 1 млрд. 170 млн. 900 тис. гривень. У Мінфіні стверджують, що станом на 15 червня 2017 року ці кошти були повністю перераховані з державного бюджету у міський бюджет столиці.

У свою чергу у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури уточнили, що Київ вже повністю витратив ці 1,170 млрд. гривень з держбюджету на пільги та субсидії для містян. Мовляв, ці кошти розподілили не лише на субсидії і пільги на сплату за гарячу воду і опалення. З цих грошей також покривалися субсидії і пільги на сплату за електроенергію, газ, квартплату, водовідведення та вивезення сміття.

Більше того, у мерії Києва стверджують, що станом на 1 травня поточного року без фінансування залишалися некомпенсовані пільги та субсидії населенню столиці на 1 млрд. 777 млн. гривень. А до кінця 2017 року потреба у коштах з держбюджету на субсидії і пільги для кияни буде становити більше 4,3 млрд. гривень. Начебто у міськадміністрації "вивели" цю цифру із очікуваної кількості одержувачів пільг і субсидій. Таким чином виходить, що фактично за перші кілька місяців року Київ повністю використав гроші, які йому видавалися з держбюджету на пільги і субсидії для населення.

Втім, у Мінфіні повідомляють, що станом на те саме 1 травня 2017 року у органах казначейства зареєстровано фінансові зобов'язанння пільг і субсидій населенню Києва на суму майже три мільярди гривень, що в 2,5 рази більше, аніж було передбачено річним планом. До того ж у Мінфіні кажуть, що динаміка нарахувань пільг та житлових субсидій є дуже високою, а тому поки відсутні можливості перерозподілу субвенцій з державного бюджету у міські на ці потреби. Тепер потрібно вносити зміни у держбюджет-2017, щоб збільшити субвенції у міські бюджети на величезну кількість субсидій, а це можливо лише за наявності бюджетних ресурсів.

Та є ще позиція "Нафтогазу" стосовно відсутності гарячого водопостачання у столиці. У компанії стверджують, що "Київенерго" - найбільший боржник перед "Укртрансгазом" за послуги транспортування природного газу. Більше того, цей борг дорівнює сумі боргів всіх підприємств теплогенерації України! Тому "Укртрансгаз" і обмежив постачання газу на ТЕЦ-6 і ТЕЦ-5, які перебувають під контролем "Київенерго". Крім цього, за даними "Нафтогазу", ТЕЦ-6 з власної ініціативи повністю припинила відбір газу, а ТЕЦ-5 продовжує споживання газу в обмеженому режимі.

Частина боргу "Київенерго" - 60 млн гривень – за послуги з транспортування газу для виробництва електроенергії для промисловості. А тому у "Нафтогазі" кажуть, що цей борг не має відношення до розрахунків населення за послуги постачання гарячої води і тепла, та держави по пільгам, субсидіям і різниці в тарифах з "Київенерго". І виходячи з цього, вирішення ситуації з постачанням гарячої води мешканцям столиці залежить виключно від керівництва "Київенерго", яке має погасити борги за транспортування газу перед "Укртрансгазом".

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme