Мінус один: В середмісті Києва тихо знесли ще один 110-річний будинок

Будівля Васильківської насосной станції була зведена в 1908 році і переобладнана в офіс в 1999-му

На Великій Васильківській, 137, днями знищили будівлю Насосної станції заради будівництва висоток нового житлового комплекса, повідомляє Depo.Київ.

Нищити будівлю почали ще перед вихідними – згідно світлин, оприлюднених користувачкою Facebook Аліною Кокошко, 12 квітня від будівлі лишилася тільки фасадна частина.

За два дні на місці станції височіли залишки стін і купа цегли.

Світлина від Oleksa Shkatov.

Світлина від Oleksa Shkatov.

Світлина від Oleksa Shkatov.

Світлина від Oleksa Shkatov.

Зараз від колишнього комплексу насосної станції лишилася тільки будівля підстанції 1930-х років із прибудовою. Незабаром і вони будуть знесені.

Ще раніше була знесена колишня адміністративна будівля тролейбусного депо за адресою вул. Велика Висильківська, 139.

Заначимо, що півтора року тому Бюджетна комісія Київради не погодила Київводоканалу списання каналоізаційно-насосної станції на Великій Васильківській, 137. Але 14 березня 2019 року Кличко задовільнив бажання керивника КП і підписав рішення про ліквідацію "зайвого" майна силами забудовника, який зводить тут ЖК "Французький квартал".

Довідка

Будівля Васильківської насосної станції була побудована в 1908 році (зазначимо, що в документах, підписаних кличком, згадуються будівлі 1899 року побудови). Обслуговувала район "Новоє Строєніє", на той час –  околицю Києва. Комплекс експлуватував три артезіанські свердловини: №№ 11, 17 і 18. 

Також Васильківська станція обслуговувала територію Хрещатої долини, товарну станцію та Кадетський корпус. Станцію було підключено до магістрального водогону вул. Великої Васильківської.

До складу насосної станції входили будинок і будки станції — споруди над свердловинами № 11 і 17, дерев'яний житловий будинок та сарай. Під час ремонту 1998—99 років фасади будинку було тиньковано "під шубу" сірого кольору, приміщення основної машинної зали пристосовано під офіс.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook