Міраж "Старту": Чому легендарний стадіон у Києві відкриють невідомо коли

Очільник столиці обіцяв відкрити стадіон після реконструкції ще навесні 2018 року, але досі спортивну арену не оновили. Зараз лише узгоджують проєкт щодо реконструкції
 

Міраж "Старту": Чому легендарний стадіон…
Фото: Depo.Київ

Ще на початку літа 2017 року мер Кличко пообіцяв містянам, що навесні 2018 року для них вже відкриють оновлений стадіон "Старт". Втім, навіть влітку 2018 року стадіон більше нагадував спортивну арену десь у "мертвій" Прип’яті, де на трибунах ростуть дерева. 

З того часу минуло два роки, але стадіон "Старт" досі не реконструйований і, схоже, відбудеться дуже нескоро. Depo.Київ направив запит до столичної мерії, щоб дізнатися, як зараз відбуваються справи з стадіоном.

Слід зазначити, що до осені 2018 року стадіон не був у власності Києва. Лише у жовтні того року Кабінет міністрів передав спортивний комплекс "Старт" місту. Київська влада повинна була забезпечити компенсацію витрат, які взяв на себе Фонд державного майна під час передачі спортарени. Було створено комунальне підприємство "Спортивний комплекс "Старт". Наприкінці 2018 року спортивний комплекс віддали цьому комунальному підприємству.

У Шевченківській райдержадміністрації Depo.Київ заявили, що протягом весни 2019 року комунальники та небайдужі кияни назбирали на стадіоні "Старт" сміття, яке довелось вивозити 13 величезними вантажівками. Комунальники визнали, що протягом 15 років на стадіоні накопичувалося сміття, яке ніхто навіть не думав вивозити. Зараз на стадіоні працюють двірники та стоять баки для сміття. Тобто непотріб вже не накопичується на спортивній арені.

Багатьох містян цікавить питання, чому ж досі на стадіоні не проводяться хоч якісь роботи з його реконструкції. Це раніше чиновники з КМДА могли розповідати, що реконструкція не розпочнеться поки спортивний комплекс повністю не передадуть до комунальної власності міста, але вже більше півтора року "Старт" перебуває під повною юридичною опікою столичної мерії. У Шевченківській райдержадміністрації усе пояснюють дуже просто. Чиновники кажуть, що згідно законодавства, на об’єкті можна проводити будь-які роботи тільки тоді, коли є затверджений проєкт з реконструкції, який підтверджений експертизою. Зараз – з квітня 2020 року – ведеться розробка проєктно-кошторисної документації щодо реставрації комплексу. Зауважимо, що саме реставрації, а не реконструкції. Справа в тому, що на території комплексу розташовано три пам’ятки місцевого значення: головне спортивне ядро стадіону, головний вхід та пам’ятний знак на честь футболістів київського "Динамо". Тому чиновники кажуть, що процес проєктування дуже тривалий, адже потрібно брати купу довідок та погоджувати різноманітні моменти з багатьма структурами.

У Шевченківській РДА переконують, що процес розробки проєктної документації щодо реконструкції стадіону "Старт" розпочався ще на етапі оформлення документів щодо передачі стадіону у власність Києва. Тобто можна припустити, що проєктування документації щодо відновлення спортивної арени триває вже мінімум два роки або ільше. Крім цього, все ж таки, не зовсім зрозуміло, чи це буде реконструкція чи все ж реставрація, адже у відповіді чиновників постійно змінюються ці поняття – то реконструкція, то реставрація. А це різні речі.

Наприклад, у Програмі соціально-економічного розвитку Києва на 2018-2020 роки було передбачено реконструкцію стадіону. На сьогоднішній день комунальне підприємство "Спортивний комплекс "Старт" отримало лише предпроєктні пропозиції та містобудівний розрахунок для цього об’єкту. У Шевченківській РДА кажуть, що проєктні роботи у 2019 році затягувались через те, що Київрада майже вісім місяців не могла розглянути проєкт рішення щодо надання КП "Спортивний комплекс "Старт" земельної ділянки під стадіоном у постійне користування. Лише у жовтні 2019 року Київрада підтримала це рішення. Тобто майже рік після того, як стадіон "Старт" повернули місту, неможливо було отримати елементарного рішення щодо надання земельної ділянки під самим стадіоном у постійне користування.

За півтора року, що об’єкт перебуває у власності міста, комунальники встигли провести сюди електроенергію та забезпечити водопостачання, щоб поливати газон футбольного поля.

В майбутньому чиновники обіцяють зробити тут сучасний спортивний комплекс. На території також хочуть звести приміщення, в яких буде хокейний майданчик, забезпечити можливість займатися різними видами спорту. А ще чиновники хочуть обладнати тут підземний паркінг. Звісно, на втілення таких планів потрібна купа грошей, але поки ніхто з чиновників навіть не знає, яка сума потрібна.

Таким чином, можна констатувати, що обіцянки відкрити реконструйований стадіон "Старт" навесні 2018 року чи бодай пізнніше з тріском провалилися. Невдовзі буде вже два роки, як стадіон передали Києву, але досі навіть не зрозуміло, скільки буде коштувати сама реконструкція стадіону. А з огляду на усі плани чиновників з побудовою того ж хокейного майданчика, можна припустити, що відкриття спортивного комплексу на стадіоні "Старт" відбудеться ще дуже нескоро. І коли саме – прогнозувати зараз навіть не доводиться. Щонайменше до появи та затвердження тої самої проектно-кошторисної документації.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme