Місто комфорту та затишку: Яким був Ірпінь до приходу "руского міра" і що наробили "асвабадітєлі"

Ще менш ніж місяць тому мирне та комфортне для життя місто Ірпінь на Київщині готувалося зустрічати весну. Однак після приходу "руского міра" місто перетворилося на другий Донецький аеропорт

Журналіст стрічки новин
Місто комфорту та затишку: Яким був Ірпі…

До війни Ірпінь нагадував ялинку – і взимку, і влітку однаково красивий. Тут у будь-яку пору року можна було знайти гарні локації для довгих, неквапливих прогулянок з фотоапаратом і кавою, щоб надихнутися та відпочити. Однак після 24 лютого все змінилося. 

Яким було місто до приходу "руского міра"

Ірпінь був одним з найгарніших міст поблизу Києва. Кожен, хто бував тут, запам'ятав його як затишне місце для життя і прогулянок вихідного дня.

В Ірпені розташований Будинок творчості письменників, Будинок композиторів, що є місцем народження численних літературних, художніх, музичних шедеврів.

Будинок творчості письменників в Ірпені

На фото: Будинок творчості письменників. Джерело: 04597.com.ua

Тут з 1977 року функціонував Ірпінський історико-краєзнавчий музей. У ньому зберігалися зібрання матеріалів і предметів з природи, історії та культури Приірпіння.

Ірпінський історико-краєзнавчий музей

Фото: Facebook Ірпінського історико-краєзнавчого музею

Знане місто і завдяки Національному університету державної податкової служби. Навчальний заклад підготував вже понад 70 тисяч спеціалістів.

НУДПСУ

Фото: Сайт НУДПСУ

Ірпінь був місто-сад. Попри велику кількість новобудов, місць для прогулянок тут було більш ніж достатньо. У 2016 році місто навіть потрапило до Національного реєстру рекордів України за найбільшу кількість реконструйованих та збудованих за два роки парків і скверів.

Міський парк культури та відпочинку "Дубки":

парк культури та відпочинку "Дубки"

Фото: Вікіпедія

Парк дерев'яних скульптур "Покровський":

Парк дерев"яних скульптур "Покровський"

Фото: Вікіпедія

Парк Перемоги:

Парк Перемоги в Ірпені

Фото: Вікіпедія

Парк Письменників:

Парк Письменників в Ірпені

Фото: Вікіпедія

Також тут, на перехресті вулиць Лисенка та Мечникова, ріс 600-річний Дуб Прадуб. На висоті 1,3 м 30-метровий дуб мав стовбур 5,9 м в охопленні. Кажуть, що, обійнявши прадавнього дуба, людина наповнювалася силами та енергією.

600-річний Дуб Прадуб

Фото: Вікіпедія

А на вулиці Новооскольській розмістився гідрологічний заказник "Криничка". 

гідрологічний заказник "Криничка" в Ірпені

Фото: Вікіпедія

Набережна Ірпеня:

Набережна Ірпеня

В Ірпені також було 12 лікувальних закладів, чотири з яких - абсолютно нові і з сучасним устаткуванням.

дитяча поліклініка в Ірпені

Фото: 04597.com.ua

Частину транспортної інфраструктури міста складав велосипедний рух. Велосипедні доріжки облаштовані в кожному куточку міста, зокрема в парку Правика, парку Центральний, парку "Дубки", парку дерев'яних скульптур "Покровський", сквері імені Сидорука, а також у парку Перемоги.

велосипедна доріжка в Ірпені

Ірпінь – популярне місто серед молоді. Тут і нової нерухомості вдосталь, і від столиці недалеко.

новобудови Ірпінь

Населення міста становило близько 70 тисяч осіб. Але усе це було до війни, до 24 лютого 2022 року. 

Місто після "руского міра": що накоїли в Ірпені "асвабадітєлі"

Бої за Ірпінь розпочалися після 27 лютого 2022 року. Вранці війська ЗСУ та тероборона Ірпеня відбили атаку російських окупаційних військ.

28 лютого до 14:00 силами ЗСУ було знищено понад 200 одиниць техніки окупантів на напрямках траси Ірпінь – Житомир.  

3 березня наші захисники збили в небі над містом російський СУ-30. 206-й батальйон територіальної оборони евакуював понад 400 жінок і дітей з міста. Загалом з Ірпеня та прилеглих сіл евакуйовано понад 1000 людей.

Через два дні російські військові хотіли прорватися з колоною техніки через Ірпінь на Стоянку, а потім – на Гореничі. Планувалося у такий спосіб взяти Київ у кільце. Однак вони зазнали фіаско. Наші бійці з повітря розгромили ворога.

6 березня під час евакуації війська росії відкрили вогонь по цивільних. Тоді внаслідок цього щонайменше вісім людей загинули, в тому числі – діти.

13 березня окупанти в Ірпені обстріляли автомобіль з іноземними журналістами, що висвітлювали події в місті. Внаслідок цього один з них, Брент Рено, загинув від кульового поранення.

За словами мера столиці Віталія Кличка, Ірпінь – одне з тих міст на Київщині, які ворог знищує "з особливою люттю", і де "цілеспрямовано вбиває мирних мешканців". Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова​ повідомила, що точні дані про кількість убитих і поранених за час ведення бойових дій жителів міста Ірпінь встановити наразі неможливо.

Ось так виглядає Ірпінь зараз:

На всі ці кадри без болю дивитися неможливо. Однак маємо пам'ятати – щодня ми наближаємось до перемоги. Міста відбудуємо, економіку відновимо й заживемо ще краще. Маємо сподівання, що вже без так званої російської федерації в якості сусіда.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme