МОЗ: Смерті дітей на Київщині ніяк не пов’язані з вакцинацією проти поліомієліту

Смерті трьох дітей на Київщині не пов’язані з вакцинацією проти поліомієліту

МОЗ: Смерті дітей на Київщині ніяк не по…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на УНІАН.

"На сьогоднішній день в МОЗ України надано інформацію щодо 3-х летальних випадків у Київській області, які співпали в часі з поставакцинальним періодом (тобто 30 днів після вакцинації проти поліомієліту). Відповідно до попередніх офіційних висновків комісій регіональної групи оперативного реагування на негативні події після імунізації (НППІ) щодо 3-х випадків у Київській області, усі випадки сталися в результаті захворювань і жодним чином не пов’язані з вакцинацією проти поліомієліту", - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я України.

У повідомленні стверджується, що у всіх цих випадках не було симптомів вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту (ВАПП), а саме проявів гострого в’ялого паралічу, які є єдиною можливою побічною реакцією на вакцину ОПВ в одному з 3 млн випадків вакцинації.

"По кожному випадку проводиться додаткова експертиза, яка є необхідною для деталізації етіології захворювання та верифікації діагнозу. Щойно стануть доступні результати бактеріологічного, вірусологічного, гістологічного та інших досліджень, МОЗ України надасть інформацію з остаточними висновками комісій з розслідування", - сказано в повідомленні.

В МОЗ також повідомили, що щороку в Україні помирає більш як 4,5 тис. дітей віком до 4-х років.

"Спроби дискредитувати вакцинальну кампанію будуть тривати, тому МОЗ закликає усіх представників ЗМІ, оскільки це питання національної безпеки і здоров’я дітей, відповідально ставитися до інформації та готувати матеріали, базуючись виключно на достовірних фактах", - зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, з 19 жовтня по 4 листопада в Україні тривав перший раунд імунізації проти поліомієліту, під час якого щепленнями було охоплено близько 65% запланованого обсягу дітей. В столиці під час першого туру вакцинації дітей проти поліомієліту було вакциновано 38 тис. дітей.

З 30 листопада до 13 грудня в Україні триватиме другий раунд.

Зазначимо, що у Білій Церкві вночі, 30 листопада, померла 3-річна дитина. Співробітники поліції з'ясували, що на початку листопада в дитячому саду була проведена вакцинація дітей. Через два дні після цього у хлопчика погіршився стан здоров'я.

Пізніше в МОЗ заявили, що смерть дитини жодним чином не пов'язана з вакцинацією від поліомієліту, проведеною в дитсадку. Батьки хлопчика не вірять в це та наполягають на експертизі.

У той же час Всесвітня організація охорони здоров'я закликає Україну запровадити надзвичайний стан через спалах поліомієліту. Організація просить Україну ввести такий надзвичайний стан ще з початку спалаху поліомієліту в Україні в Закарпатській області. У ВООЗ стурбовані, що в Україні вакцинована лише половина дітей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"