На Київщині ОВК зупинила роботу, не прийнявши членів ДВК з протоколами

Стосовно роботи комісії поліція порушила кримінальну справу
 

На Київщині ОВК зупинила роботу, не прий…

 

На Київщині ОВК 94 виборчого округу на тривалий час зупинила  свою роботу, не прийнявши членів ДВК з протоколами, передає Depo.Київ із посиланням на "ОПОРУ".

Станом на 4.30 окружна виборча комісія прийняла протоколи лише від 12 дільничних комісій, присутні там лише 7 членів ОВК і безперервне засідання – припинили. Станом на 6 ранку повідомляють про присутність вже 12 членів комісії. ОВК продовжила роботу.

Після завершення голосування окружна виборча комісія розпочала своє засідання, як того вимагає Закон України "Про вибори народних депутатів України". Під час нього ОВК прийняла протоколи про підрахунок голосів від  12 дільничних виборчих комісій. Однак о 1:30 ночі цей процес припинився, оскільки частина членів ОВК покинули приміщення, а це, відповідно, спричинило відсутність кворуму.

Місце перебування членів окружної  комісії станом на 4:30 –  невідомо. Також це підтвердили і у Нацполіції, зазначивши, що вони пішли у невідомому напрямку і їхні телефони перестали відповідати. Між тим, голова комісії Світлана Цигана зникла ще раніше. Її  госпіталізували у ніч з 20 на 21 липня із приміщення ОВК, де їй стало зле і куди викликали швидку. Протягом дня голосування вона не з'явилась і наразі її місцезнаходження не відомо. За інформацією від спостерігачів "ОПОРИ" у  ОВК працює поліція.

Разом з тим, як повідомили у поліції, ОВК 94 ВО припинила свою роботу о 2.40.  Потім, станом на 6 ранку за повідомленням поліції, у комісії зібралося вже 12 членів, які мають продовжити засідання. О 6. 16, за повідомленням вже спостерігача "ОПОРИ", засідання роботи продовжилось і станом на 7 ранку ОВК розглянула протоколи 7 ДВК округу.

Стосовно роботи цієї комісії ще 21 липня відкрили кримінальну справу щодо ухилення членів комісії від роботи. Ця норма міститься у ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу. Зокрема, перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з обманом або примушуванням, а також ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин – можуть каратися  обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Крім того, поліція порушила ще одну кримінальну справу у межах 94 виборчого округу. Із села Семенівка члени ДВК №320760 виїхали транспортувати бюлетені на ОВК, їм перегородили дорогу невідомі на автомобілях, вони знову зайшли у приміщення дільниці та викликали поліцію.

Коли правоохоронці приїхали, автівки втекли. Одне авто знайшли і затримали людей, які у ньому були. Поліція порушила справу також за ст. 157 Кримінального кодексу, а саме щодо перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень.

У поліції повідомили, що одну з машин, які намагалися блокувати роботу комісії – вилучили , і трьох  осіб, які перебували у цій машині – встановили , наразі готується подання для їх затримання.

Нагадаємо, що на окрузі №99 стоїть черга на здачу бюлетенів в ОВК

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook