На Київщині під виглядом реконструкції дитячого табору звели маєтки для багатіїв

Власникам будинків стали не останні у минулому люди в Україні

На Київщині під виглядом реконструкції д…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "bihus.info".

Зокрема, журналісти програми "Наші гроші" розповідають, що у рекреаційній зоні елітної Конча-Заспи наразі продають дорогі будинки, які позиціонуються, як житло преміум-класу.

Ще 15 років на цьому місці був дитячий табір заводу "Київгума".

Втім, табір завод продав підприємству з такою ж назвою – "Київгума". Різниця була лише в тому, що приватне підприємство-покупець було закритим акціонерним товариством, а завод з виробництва резинових виробів – відкритим акціонерним товариством.

Тоді бізнесмени викупили табір, який начебто був закинутим, під реконструкцію.

Згідно проекту, табір мав перетворитися на оздоровчий комплекс сімейного типу з будівництвом школи і дитячого садка.

Табір викупили, однак понад 9 гектарів рекреаційної землі під ним – перебували в комунальній власності, тобто належали місту.

Тож у 2003 р. ЗАТ "Київгума" Сергія Шевченка оформило землю в оренду. В договорі оренди було зазначено, що ділянку надають "для обслуговування дитячого оздоровчого табору".

Невдовзі забудовник розробив проект реконструкції цього табору - у "дитячий оздоровчий комплекс сімейного типу".

У 2004 проект отримав позитивний висновок держекспертизи і в 2008 р. ДАБІ надала дозвіл на будівельні роботи.

Тільки збудували в результаті не дитячий оздоровчий комплекс – а комплекс із півсотні приватних будинків.

Більше того, бізнесмени запевняють, що усі будинки на території так званого оздоровчого комплексу є нежитловими приміщеннями.

Нинішній секретар Київради Володимир Прокопів, який ще донедавна був головою земельної комісії Київради, каже, що Київська міська рада давала дозвіл, приймала рішення, надати ділянку з цільовим призначенням "для експлуатації та обслуговування дитячого табору. Згідно державного земельного кадастру – це землі рекреації, і будувати там житлові будинки аж ніяк не можна".

"Якщо там мають бути житлові будинки, то цільове призначення має бути "для будівництва та експлуатації житлового будинку і господарських споруд". Це кардинально різні речі – між землями рекреації і землями громадської забудови .
Співвласники нового комплексу запевняють, що не знали, що покупці нежитлових будинків будуть використовувати їх, як житлові", - заявив Прокопів. 

Більше того, один із бізнесменів, що замість табору звів будинки, вважає, що відновлювати у Конча-Заспі табір для дітей – це утопія.

Журналісти запевняють, що один з будинків на території колишнього дитячого табору належить екс-міністру оборони Валерію Гелетею.

Цікава історія з цим будинком. Його теперішній власник захотів тут оселитися вже після затвердження плану забудови колишнього табору. Оскільки місць для будинків вже не було, то житло Гелетея побудували так: частина будинку знаходиться на території колишнього табору, а частина – на території лісопаркового господарства "Конча-Заспа".

Наразі Гелетей вказує у деклараціях саме цей будинок і він є в нього житловим.
Власницею ще одного будинку на території колишнього дитячого табору є донька екс-прокурора Києва Анатолія Мельника.

Ще один будинок належить Вищого господарського суду Ірині Кондратовій. Вона запевняє, що не знала про ніякий дитячий табір, коли купувала тут будинок.

Нерухомість у житловому містечку на території колишнього табору є дружина екс-очільника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника.

Крім цього, будиночок тут має дружина колишнього заступника прокурора Києва В'ячеслава Трунова, який працював за часів вищезгаданого Анатолія Мельника.
Сусідами в них є син екс-заступника голови Адміністрації президента Льовочкіна Олега Рафальського.

Цікаво, що у Київраді просувається проект рішення згідно з яким на землях колишнього дитячого табору буде дозволено будувати дачі. Тобто, забудовник звів житлові будинки на землі, де можна було будувати лише нежитлові приміщення. А тепер постфактум усе хочуть легалізувати.

Саму ж цільну земельну ділянку пропонують розкроїти на низку маленьких, ділянки під будинками передати у власність мешканців містечка, решту лишити в оренді "Київгуми". Безоплатно приватизувати хочуть 1,75 гектара.

Сьогодні ринкова вартість сотки землі в Конча-Заспі – понад 200 тисяч. Тобто у разі приватизації Київ подарує мешканцям Французького містечка земельного активу на суму близько 36 мільйонів гривень.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme