ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Поштовій площі будують бетонну стіну, яка убезпечить роботу археологів

На Поштовій площі будівельники споруджують захисну бетонну стіну, яка дозволить археологам відновити розкопки на місці, де були виявлені останки поселення киян XI-XII століть і частина давньої вулиці
Depo.
19 травня 2015 14:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Сегодня".

"Плита - в 30 сантиметрів завтовшки і дозволить убезпечити роботу археологів. У лютому вони розкопали котлован глибиною 7-8 метрів, і перебувати в ньому було небезпечно, адже там проходять тунелі метро. Схил розкопок потрібно чимось утримувати, щоб запобігти обвалу землі. Ця плита буде утримувати стінки, і вчені зможуть працювати в безпеці. Плита робиться з початку травня, і буде споруджуватися по всій площі майбутнього ТЦ. Ми плануємо закінчити її до 15 червня. З цього дня туди зайдуть археологи і відновлять роботи. Ми готові допомогти вченим проводити розкопки за допомогою маленького екскаватора або навантажувача - там, де вони нам скажуть. А на глибині вони працюватимуть лопатами і пензликами", - розповів керівник проекту реконструкції Поштової площі Максим Скачков.

Нагадаємо, раніше в столиці знову розгорівся скандал довкола археологічних розкопок на місці будівництва ТЦ на Поштовій площі, де була знайдена вулиця ХI-XII століть. У вихідні городяни помітили, що на об`єкті працює екскаватор, який нібито знищує стародавні дерев`яні конструкції, які були на час законсервовані під землею заради їх же цілості.

Археологи запевняють: всі об`єкти, що представляють цінність для історії, збережені.

"Дерев`яні зруби, які побачили городяни, не становлять історичної цінності, адже датуються кінцем XIX століття! Це просто палі, якими зміцнювали землю, коли підсипали площу", - розповів директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак.

В травні фахівці, за його словами, продовжать свої дослідження давньої знахідки, але вже в більш зручних умовах - під накриттям.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.