"Наслідки відчує весь світ": У Чорнобильській зоні відчуження горить 7,6 тис га радіаційно-забруднених лісів

Екологи попередили про катастрофічні наслідки, якщо пожежі й надалі поширюватимуться

Наталія Горбач
Журналістка регіональної редакції Depo.Київ
"Наслідки відчує весь світ": У Чорнобиль…
Фото: "Главком"

У західній частині Чорнобильської зони зараз масштабні пожежі, загальна площа, що горить або якій нещодавно пройшов вогонь, – понад 7,6 тис. га. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на допис пресслужби Української Природоохоронної Групи у Facebook.

Пожежі спалахнули переважно у лісах чи затоках. Ще понад 6400 га лісів горить біля населених пунктів Народичі та Радча, дещо на захід від Чорнобильської зони.

За словами екологів, ліси заходу Чорнобильської зони відчуження – одні з найбільш забруднених радіаційно. 

"Ліси біля Народичів та Радчі хоча й не входять до зони відчуження, однак також мають значний рівень радіаційного забруднення (так званий Західний радіаційний слід). Пожежі в таких лісах призводять до вивільнення в атмосферу радіонуклідів, які можуть переноситися вітром на значні відстані", – йдеться в повідомленні.

З кожним днем стає більш тепло і сухо, тому інтенсивність та площа пожеж лише збільшаться.

Уже в найближчому майбутньому це може вилитися в надмасштабні пожежі площею в десятки тисяч гектарів, з якими важко впоратися навіть у мирний час.

На думку фахівців, загроза актуальна не тільки для України, але й для Білорусі та навіть для всієї Європи.

"Такі пожежі можуть повністю знищити не тільки численні села та міста півночі Київщини та Житомирщини, але й стратегічні ядерні об’єкти на території самої Чорнобильської зони. Наприклад, сховища відпрацьованого ядерного палива, сховища ядерних відходів тощо. Пожежі в межах таких об’єктів можуть призвести до безпрецедентних викидів радіонуклідів в навколишнє середовище", – наголошують екологи.

Відомо, що раніше Україна вже закликала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) звернути увагу на загрозу викиду радіації в Україні через воєнні злочини Росії.

Нагадаємо, нещодавно російські підрозділи обстріляли українські блокпости у місті Славутич. Після цього Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило побоювання у зв'язку з імовірними обстрілами поблизу Чорнобильської АЕС. За словами генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, агентство продовжує уважно стежити за ситуацією.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme