ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Наїлися: Киян лякають черговим подорожчанням хліба

Хліб уже в жовтні може подорожчати в середньому на 50 копійок

Depo.
13 вересня 2017 10:46
ФОТО: depo.ua

Через посуху врожаю в Україні зібрали менше, ніж в минулому році – близько 37 млн тонн зернових, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Сегодня.

"Найбільший недобір – в Київській та Черкаській областях. Це мінус одна тонна з кожного гектара зернових", – каже директор департаменту землеробства і технічної політики в АПК Володимир Топчій.

Через падіння врожаю підскочили ціни на зовнішньому ринку, де Україна є одним з ключових експортерів зернових. Тому хлібороби продають дорожче пшеницю і всередині країни.

Так, у Всеукраїнській аграрній раді дають прогноз: в цьому році за тонну пшениці будуть просити близько 180 доларів. Це на 10% дорожче, ніж в минулому році. Відповідно на стільки ж може вирости ціна на хлібну продукцію.

"Якщо зерно подорожчає, то, відповідно, буде дорожчати борошно. А, наприклад, в ціновій політиці на хліб близько 30 – 35% відіграється на борошно. Тобто, якщо ми будемо бачити подорожчання борошна, це вплине на те, що хліб подорожчає" , – пояснює голова Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Прогнозують, що хліб почне дорожчати вже в жовтні-листопаді, в середньому на 50 копійок за буханець.

Нагадаємо, в лютому поточного року в столичних магазинах подорожчав хліб: ціна зросла на 10-15%.

Додамо, у січні поточного року Depo.Київ писав про те, що батон здорожчав одразу на гривню й коштує відтепер 7 гривень 50 копійок. Виробники раніше анонсували, що з кінця січня 2017 року хлібобулочні вироби, залежно від регіону та сорту, подорожчають на 15-20%.

Так, з початку року пшеничний хліб подорожчав на 1% (або на 0,11 гривень) до 11 грн/кг, житній хліб - на 1,8% (або на 20 копійок) до 10,8 грн/кг.

Нагадаємо, восени 2016 року стало відомо, що соціальні ціни на хліб у фірмових кіосках "Київхліба" залишатимуться незмінними до кінця чинності інвестиційної угоди. Тобто ціни повинні залишатися сталими ще до кінця 2017 року.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ