Непідконтрольний правець: Як киянам вберегтися від смертельної недуги (ПОРАДИ)
За останні роки по Україні все частіше реєструються випадки правця серед населення: найчастіше інфікування відбувається під час відпочинку на природі, в період відпусток
- Київ
-
21 червня 2018 11:20

У Києві вже зафіксували два випадки захворювання на правець, останній зовсім нещодавно - у травні. І Depo.Київ вирішив дізнатися, як захиститися від смертельного правця кожному з нас.
Як відбувається зараження?
Передача захворювання відбувається при контакті з хворим, зараженими речовинами або предметами. Часто бактерії потрапляють у грунт з екскрементами. Там вони можуть знаходитися тривалий термін. Бацила виживає при впливі високих температур, стійка до багатьох антисептиків і побутових хімічних очисникам.
При попаданні в організм, створюється комфортне середовище для розмноження (вологість, тепло, анаэробность), і спори проростають у вегетативні форми. Вони роблять дуже сильні отрути (токсини), що вбивають носія.
В організм людини мікроорганізми проникають через травми, тріщини шкіри, опіки, обмороження, подряпини або укуси. Також існує можливість передачі хвороби від матері до плоду (попадання бактерій через пуповину).
Особливо уважними потрібно бути працівникам сільського господарства та інших професій, пов'язаних з частими контактами з землею, тваринами і нечистотами.
Які симптоми відрізняють правець від інших інфекцій?
Прояв хвороби залежать від тривалості інкубаційного періоду. Зазвичай він триває 1 – 2 тижні. Головні дзвіночки тіла на зараження:
загальне нездужання;
головний біль;
біль на місці травми (зазвичай тупий, тягучий);
стиснення лицьових м'язів (утруднення з відкриттям рота);
сардонічна посмішка (розтягнуті губи, зморщений лоб);
утруднення ковтання (дисфагія).
Важливо знати, що поєднання трьох і більше вищеперелічених симптомів говорить про майже 100% гарантії захворювання на правець.
При тривалому впливі недуги проявляються судоми, що охоплюють практично всю мускулатуру (крім стоп і кистей). Далі хвороба вражає міжреберну область, внаслідок чого відбувається різке утруднення дихання.
Також показником зараження є опістотонус. Це поза, при якій голова хворого сильно закинута назад, і тіло в горизонтальному положенні спирається на п'яти і потилицю. При цьому між спиною і постіллю можна просунути руку.
Як вести себе при інфікуванні?
1. Уважно огляньте рану на наявність забруднень. Продезінфікуйте її перекисом водню чи спиртовими розчинами. Після цього краще звернутися в здоровпункт або інший медичний заклад.
2. При підозрі на інфікування вам введуть вакцину, що містить анатоксин правцевий. Він змусить імунітет боротися з інфекцією. Або призначать ін'єкцію людського противостолбнячного імуноглобуліну. ППЛІ виготовляють з крові з антитілами до вірусу. Якщо цей засіб відсутній, то застосовується кінська сироватка. Вона схожа за принципом дії з попередньою, але містить чужорідні тіла.
Перед застосуванням будь-яких щеплень від зараження, слід перевіритися на наявність алергічних реакцій.
Як запобігти інфікуванню?
Для того щоб не допустити появи хвороби, слід проводити планову вакцинацію. Вона починається з 3-х місяців ін'єкцією АДС або АКДП, і повторюється через рік-півтора. Наступні ревакцинації проводять раз на десятиліття.
Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни, ретельній обробці антисептиками місць скупчення великої кількості людей, попередження травматизму на виробництві, стерилізації пологових відділень та операційних приміщень.
До захворювання потрібно ставитися дуже серйозно, так як результатом зараження часто стає смерть пацієнта.
Довідка. Правець – це важке захворювання бактеріального характеру. Воно вражає нервову систему і призводить до генералізованих судом і тонічного напруження скелетних м'язів. Джерелом зараження виступає паличка Clostridium tetani. Небезпека інфікування полягає в тому, що вона може існувати поза організмом носія у вигляді спор. Виробляють бактерії тварини, птахи, гризуни і люди.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:54Киянин за "кругленьку суму" обіцяв влаштувати на службу в ГУР МО ФОТО
- 19:37Мир не повинен порушувати національні інтереси України, - Кличко на Конгресі ЄНП
- 17:16Кличко та президент ЄНП обговорили подальшу допомогу Україні та збереження демократичних здобутків
- 15:49КМДА компенсує оренду житла власникам квартир, зруйнованих внаслідок атаки на столицю 24 квітня
- 08:16Київ вночі був атакований дронами: Згоріла база відпочинку, поранено трьох людей
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні
- 09:28В київському етро недоступна безконтактна оплата чер збій
- 18:41Найближчим часом Шабунін може отримати підозру за фіктивну службу в армії, – ЗМІ
- 08:18Пошукова операція у Києві завершена, - ДСНС ФОТО
- 08:15"УЗ" призначає додатковий поїзд між Києвом та Ужгородом (ГРАФІК)
- 21:51 За попередньою інформацією, росіяни застосували для удару по Києву балістичну ракету виробництва Північної Кореї, - Зеленський ФОТО
- 17:54Мотоцикл чи автомобіль: керувати яким видом транспорту варто навчитися? Актуально
- 17:49 Удар по Києву: кількість загиблих зросла до 12 осіб ФОТО
- 16:53У Києві з'явилася техніка, яка пришвидшить розбір завалів, — Кличко
- 16:13У фіналі футбольного Кубка інтрига: У Житомирі відбудеться класична українська битва "Динамо" і "Шахтаря"
- 14:01У Києві розчищають руїни двох будинків: Кличко показав наслідки нічного обстрілу з боку РФ
- 13:04Масована атака на Київ: У столиці оголошено жалобу за жертвами ударів
- 10:40На Київщині наслідки ворожої атаки фіксують у трьох районах (ФОТО)
- 09:49Кількість постраждалих у Києві зросла до 70 людей. Загинуло 9 осіб