Новорічний подарунок від Кличка: Чому платіжки "поважчають" майже на тисячу

Очільник столиці хоче, щоб з 1 січня 2019 року кияни платили ще більше, а платіжка за комунальні послуги "поважчала" на сотні гривень

  • Київ
  • 27 листопада 2018 16:00

Новорічний подарунок від Кличка: Чому пл…

Період романтичних очікувань і чиновницького піару на поверненні господарства "Київенерго" місту закінчився. Починаються суворі будні, в яких час остаточно відкинути надії киян на нормальну якість послуг та адекватну ціну тепловиків. Щодо першого – якості – жодних сподівань не лишило "безводне" літо (у декого – ще з весни) і епічний стар опалювального сезону, що ознаменувався гарячими гейзерами в різних куточках столиці. Щодо другого – ціни – "добивати" взявся вже сам ненаситний мер Києва, якому знову виявилося мало.

Напередодні на сайті столичної влади з'явився проект розпорядження про встановлення нових тарифів на опалення квартир киян та подачу в них гарячої води з 1 січня 2019 року. В тому, що це рішення рано чи пізно ухвалять, в разі потреби поводивши киян за носа, сумніватися не доводиться. Питання лише в тому, буде це на Новий рік чи,все ж таки, на пару-трійку місяців пізніше. Тож Depo.Київ проаналізував проект документу, щоб з'ясувати, наскільки більше потрібно буде сплачувати за комунальні послуги в разі підписання Кличком даного розпорядження.

Зараз кияни сплачують за опалення своїх квартир за тарифом 1354 гривні за 1 Гкал. З 1 січня 2019 року Кличко пропонує киянам сплачувати вже 1654 гривні за 1 Гкал, тобто тариф має зрости одразу на 300 гривень або на більш ніж 22%. Усе це стосується будинків, де є лічильники на опалення. Проте мають зрости і тарифи на опалення квартир в будинках, де немає лічильників. Зараз за 1 кв. метр опалювальної площі у квартирі кияни сплачують 31,52 грн. Згідно планів столичної влади, з 1 січня тариф має складати вже 38,5 грн, а це теж підвищення більш ніж на 22%.

Окрім підвищення тарифів на опалення столична влада воліє збільшити вартість гарячої води. Зараз з 1 куб. метр "тепленької" кияни сплачують 80,59 грн. Згідно проекту розпорядження Кличка, з 1 січня за "куб" кияни сплачуватимуть вже 97,89 грн. Тобто підвищення тарифу складає більш ніж на 21%.

Тепер підрахуємо наскільки "подорожчає" платіжка для киян. Для прикладу візьмемо стандартну трикімнатну квартиру площею 65 кв. метрів в якій проживає чотири особи. У випадку, якщо будинок без лічильника тепла, то в місяць за теплі батареї зараз доводиться сплачувати дві тисячі гривень. Якщо нові тарифи таки введуть у дію, то за опалення в такій самій квартирі вже доведеться сплачувати 2500 гривень. У свою чергу у будинках з лічильниками на одну трикімнатну квартиру на місяць у середньому нараховують 1,5 Гкал теплоносія. За нинішніми тарифами за таку кількість Гкал доводиться сплачувати трохи більше двох тисяч гривень, а якщо будуть нові тарифи, то ця сплата складе вже майже 2500 гривень.

Далі переходимо до гарячої води. У середньому сім'я з двох дорослих і двох дітей у трикімнатній квартирі споживає десять "кубів" гарячої води. За чинними тарифами за цю послугу на місяць доводиться сплачувати 800 гривень. Якщо Кличко запровадить нові тарифи, то за ті ж самі десять "кубів" гарячої води доведеться вже сплачувати майже тисячу гривень, тобто плюс 200 гривень від нинішніх цін на гарячу воду. Таким чином, лише послуги за опалення і гаряче водопостачання для мешканців трикімнатної квартири можуть подорожчати одразу на 700 гривень .

Якщо минулої зими платіжка за комунальні послуги для трикімнатної квартири у місяць "коштувала" близько чотирьох тисяч гривень, то за умови введення нових тарифів від Кличка плата складе вже близько 4700 гривень. Для прикладу, опалення у стандартній квартирі на 50 "квадратів" з нинішніми тарифами коштує 1500-1600 гривень на місяць, а за новими тарифами буде коштувати 1900-2000 гривень, тобто плюс 400 гривень. Сім'я з трьох людей, які проживають у двокімнатній квартирі на місяць у середньому споживає вісім "кубів" гарячої води, а це майже 650 гривень – за новими тарифами ця сума складе вже 780 гривень. Тобто для мешканців двокімнатної квартири платіжка "поважчає" майже на 550 гривень.

При цьому не слід забувати, що у Кличка є, на чому ще підзаробити. Тому слідом, скоріше за все, підуть утримання будинків і прибудинкових територій (так звана квартплата), виведене цьогоріч в окрему статтю вивезення сміття. Холодна вода і водовідведення, нагадаємо, подорожчали – втім, досить "по-людськи" – зовсім нещодавно, але і їх, якщо захотіти, теж можна "підтягнути".

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme