Двогодинні черги з катафалків: Фоторепортаж з-під стін київського крематорію

З київського крематорію валить чорний густий дим, в той час як десятки людей годинами стоять під ним у черзі. З наслідками ковіду не впоруються не лише лікарні

Катерина Ейхман
Заступниця керівника регіональних редакцій Depo.ua, журналістка, фотографка
Двогодинні черги з катафалків: Фоторепор…
Фото: Катерина Ейхман для Depo.Київ

Уся країна, і Київ зокрема, вкотре стоїть на порозі "червоної" карантинної зони через COVID-19. У "червоній" зоні уже п'ять областей, ще кілька можуть перейти уже найближчими днями. Водночас за рівнем вакцинації Україна посідає одне з останніх місць у світі – дві дози вакцини отримали лише 16% людей, менший відсоток – лише в бідних африканських країнах.

І це в той час, коли, наприклад, в столиці пункти вакцинації розташувалися не лише у лікарнях, а й у торговельних центрах та навіть автобусах. Втім, щодня біля лікарень стоять черги "швидких", які привозять все нових і нових людей з тяжким перебігом хвороби. Відділення, які приймають хворих на коронавірус, у столиці заповнені майже на половину. З госпіталізованих 98% людей не мають щеплення. Лише за останню добу у Києві захворіли понад тисячу людей, а 27 – померли.

За весь час пандемії від ковіду та його наслідків в Україні померло понад 60 тисяч людей. Сама по собі ця цифра не дуже вражає. Але можна на неї глянути з іншого боку – стільки ж людей проживає в Ірпені, або у Борисполі. Тобто за півтора року пандемії вимерло ціле місто.

Черги не лише біля приймальних відділень лікарень, а і на цвинтарі. А точніше – біля крематорію. За словами голови комітету з питань здоров'я нації Михайла Радуцького, чекання у черзі катафалків до столичного крематорію розтягується до двох годин. Журналістка Depo.Київ навідалась до крематорію, аби впевнитись, чи так це насправді.

Байкове клащовище

Байковий цвинтар

Піднімаючись Байковою вулицею повз цвинтар, одразу впадає в око, скільки автомобілів їдуть в бік крематорію – кожні пів хвилини проїздить автомобіль, а парковка крематорію повністю заповнена.

Парковка крематорію Київ

Ритуальні послуги Київ

Для померлих від ковіду в адміністрації навіть зробили окреме віконечко з надрукованим на листочку А4 написом "Оформлення COVID-19".

Оформлення ковід-19 крематорій

Байкове кладовище ковід

Черга до віконечка, здається, ніколи не закінчується – там стабільно стоять 15-20 людей. Наша журналістка намагалася поспілкуватись з адміністрацією крематорію, але через велику завантаженість працівники просто не мають на це часу.

Черга на кремацію ковід

Черга катафалків крематорій

Кремація померлих від коронавірусу відбувається за графіком: з понеділка по четвер з 9:00 по 17:00, у п'ятницю з 9:00 по 16:00. А от у вихідні, судячи з усього, кремують усіх інших.

Крематорій ковід-19

Кремація Київ

За пів години до будівлі адміністрації під'їхало близько п'яти катафалків, це не враховуючи тих, що уже стояли там. На лобовому склі кожного з них фото померлої людини з чорною стрічкою в кутку – переважно це люди похилого віку, але не усі.

Катафалки на Байковому

Кремація на Байковому

Дим з Крематорію

Одразу за адміністрацією, дорогою до самого крематорію починається колумбарій, досить вагому частину якого займають свіжі меморіальні дощечки. При чому, судячи з того, що багато з них розташовані на пагорбах, можна зробити висновок, що місце під них шукали швидко. Сотні цих дощечок датовані 2020-21 роками. 

Колумбалій біля крематорію Київ

Колумюарій Київ

І порівнюючи з дощечками попередніх років, виникає підозра, що більшість з цих людей померли саме від ковіду та його наслідків.

Смертність від ковіду Київ

Крематорій на Байковому Київ

Фото: Катерина Ейхман

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme