ОГП перекваліфікував підозру Микитасю: НАБУ скаржиться на усування від розслідування

Офіс генпрокурора перекваліфікував злочин, в якому підозрюється народний депутат восьмого скликання, екс-глава держкорпорації "Укрбуд" Максим Микитась, у справі про підробку експертизи вартості квартир Нацгвардії

ОГП перекваліфікував підозру Микитасю: Н…
Фото: Facebook / Максим Микитась

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Національного антикорупційного бюро.

Як повідомляє бюро, 27 січня 2021 року прокурор Офісу генпрокурора перекваліфікував злочин, інкримінований Максиму Микитасю, на некорупційну – за фактом підбурювання до підробки доказів частина 4 статті 27, частина 2 статті 364 КК.

НАБУ вважає, що таким чином Офіс генпрокурора створив формальні підстави для усунення детективів бюро від розслідування резонансного злочину, співучасником якого є заступник керівника Офісу президента. Незважаючи на наявність достатніх доказів, які б свідчили про хабарі від Максима Микита, і підтвердженням цього факту їм самим під час допитів.

"Зміна підозри одному з учасників злочину у справі надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта на нетяжку некорупційну статтю Кримінального кодексу України свідчить про штучне створення офісом Генпрокурора підґрунтя для виведення з-під відповідальності осіб, задіяних у вчиненні злочину, серед яких – заступник Керівника Офісу Президента", – йдеться у повідомленні.

НАБУ також повідомляє, що директор бюро Артем Ситник звернувся до Офісу генпрокурора про витребування цього кримінального провадження, проте, за станом на момент цієї публікації Генеральний прокурор Ірина Венедиктова не відреагувала.

"Також ОГП фактично заблокував можливість оскарження в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду незаконного рішення Печерського райсуду столиці про зміну підслідності у кримінальному провадженні за підозрою заступника керівника Офісу Президента", – зазначили в бюро.

Рішення АП ВАКС про витребування справи

Рішення АП ВАКС про витребування справи

Рішення АП ВАКС про витребування справи

Нагадаємо, 1 грудня 2020 року НАБУ вручило підозру Максиму Микитасю за фактом давання хабара заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ Костянтину Дубоносу за видачу недостовірного письмового висновку.

9 грудня стало відомо, що Микитась дав покази на свого колишнього "фахівця зі схем" Олега Татарова.

Микитась заявив, що заступник голови ОП Татаров працював у компанії "Укрбуд" як юрист-"фахівець зі схем".

Раніше повідомлялося, що НАБУ намагається активізувати кримінальну справу, в якій фігурує ім'я заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який раніше заявив про необхідність звільнення очільника відомства Артема Ситника, оскільки він – головна проблема НАБУ. Так, за інформацією ЗМІ, прізвище Татарова у справі фігурує лише один раз –  у листуванні скандального забудовника Максима Микитася, який писав, що питання з експертизи потрібно обговорити з адвокатом Татаровим (адвокатська компанія Олега Татарова в той час надавала юридичні послуги одній з компаній Микитася).

Крім цього відомо, що про вкрай негативну позицію Татарова стосовно голови НАБУ було відомо вже давно – впродовж останніх кількох місяців він постійно говорив про неефективність роботи Ситника і необхідність його звільнення.

Довідка: 22 жовтня 2019 року Антикорупційний суд заарештував екснардепа Микитася з можливістю застави 80 млн грн. Під варту його взяли просто в залі засідань.

За версією слідства, ГУ Нацгвардії України і компанія-забудовник "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс. За це Нацгвардія повинна була отримати там 50 квартир і 30 паркомісць. Однак, у 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Як потім встановила проведена експертиза, вартість квартир на околиці на 81 635 448 грн менша від тієї, в яку оцінили квартири на Печерську. У справі проходять чотири особи.

25 жовтня за Микитася внесли заставу в сумі 80 млн гривень, і він вийшов із СІЗО. 20 січня колишнього народного депутата Максима Микитася, підозрюваного в заволодінні майном Нацгвардії України на суму понад 81 млн грн, зняли з рейсу в аеропорту "Бориспіль" під час спроби вилетіти за кордон.

Згодом суд продовжив термін дії зобов'язань Микитасю і 4 підозрюваним, причетним до махінацій із житлом для Нацгвардії. Однак колишній нардеп порушив заборону на спілкування з 4 свідками і підозрюваними у своєму провадженні. Розмір застави як альтернативи арешту Микитасю збільшили до 100 млн гривень. У разі ще одного порушення він мав відправитися під арешт.

14 травня 2020 р слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту фігуранту справи про заволодіння квартирами Нацгвардії колишньому народному депутату Максиму Микитасю .

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 28 травня задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та змінила запобіжний захід Микитасю на утримання під вартою з альтернативою внесення 100 млн грн застави.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme