ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Оточення екс-регіонала хотіло забудувати 48 гектарів землі під Києвом

Суд визнав недійсним договір оренди 48 гектарів в селі Гатне з ТОВ "Виробничий кооператив "Підряд"
Depo.
15 травня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить рішення Господарського суду Київської області від 5 травня, повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Так, у 2006 році кооператив "Підряд" отримав на 49 років в оренду 48 га для житлового будівництва і будівництва об'єктів культурно-побутового і виробничого призначення, їх обслуговування й експлуатації.

При передачі ділянок в оренду Гатненська сільрада змінила їх призначення з сільськогосподарського виробництва на землі житлової та громадської забудови.

З'ясовано, що на спірних ділянках є особливо цінні ґрунти, вилучення яких має відбуватися за погодженням з Верховною Радою.

До орендованої ділянки входять водойми - 2,7 га під ставками та 0,6 га під болотами. Їх цільове призначення змінено з порушенням законодавства, оскільки землі водного фонду мають обмеження режиму господарської діяльності і будувати на них можна лише гідротехнічні споруди.

Суд погодився з позицією прокуратури, що сільрада вийшла за межі своїх повноважень, а прийняте нею рішення грубо порушує законодавство.

Відтак договір оренди визнано недійсним.

Зазначимо, що ВК "Підряд" зареєстрований на ТОВ КУА "Крістал Ессет Менеджмент" Валерія Кулакова, який був довіреною особою "регіонала" Володимира Зубика на парламентських виборах 2012 року. Також КУА "Крістал Ессет Менеджмент" разом з дружиною екс-нардепа Оленою Зубик є засновником ТОВ "Камертон 2004".

Нагадаємо, екс-регіоналу Володимиру Зубику належить компанія "Інтергал-Буд", яка є генпідрядником скандального будівництва у Десятинному провулку, 3-5 у Києві.

До кінця 2012 року на місці забудови знаходилися дві історичні будівлі - житловий будинок із флігелем, які у ХІХ столітті належали протоєрею Андріївської церкви Павлу Підвисоцькому. Українська православна церква Київського Патріархату отримала ці будівлі разом із прилеглою до них землею у 2002 році і довела їх до аварійного стану, щоб потім знести і почати на їхньому місці будівництво.
Будинок зводять у самому центрі столиці - на Старокиївській горі, на залишках фундаменту палацу князя Володимира 10 століття (фундамент знищили під час будівництва). Він знаходиться на території чотирьох охоронних зон, у тому числі заповідників "Софія Київська" і "Стародавній Київ". Кількість поверхів - 9 або 12, фінальний проект забудовник нікому не показував.

Нещодавно Київрада зобов'язала забудовника і колишнього регіонала Володимира Зубика протягом місяця знести верхні поверхи скандального комплексу, який він зводить у Десятинному провулку на замовлення УПЦ КП. Відповідну вимогу підписав секретар Київcької міської ради Олексій Резніков.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.