Новий склад Київради: З ким створюватиме коаліцію "Європейська солідарність"

З великою ймовірністю коаліцію створять політсили, депутати яких останні п’ять років разом працювали у багатьох питаннях
 

Новий склад Київради: З ким створюватиме…
Фото: Пресслужба Київради

Виборчі баталії тривають, але вже з'являються і перші результати. Напередодні було оприлюднено списки кандидатів в депутати, які проходять до нової Київради. І хоча поки що немає офіційної інформації від Центрвиборчкому, навряд чи в цих списках щось суттєво зміниться. Depo.Київ проаналізував, хто буде у новому складі міської ради і які партії створюватимуть більшість. 

Кого веде в Київраду"Європейська Солідарність"

Ця партія, за попередніми оцінками, стала переможцем виборів і заведе до міської ради найбільше депутатів – 31. Першим кандидатом в списку йде дружина п’ятого президента України Марина Порошенко. Також пройшов до міськради її чинний секретар Володимир Прокопів. Колишній нардеп Леонід Ємець також буде представляти "Європейську Солідарність" у міській раді. З колишніх нардепів є ще Костянтин Усов.

Крім цього є велика група депутатів, які останні п’ять років у Київради входили до фракції "Солідарності" у міській раді: Максим Конобас, Тарас Криворучко, Сергій Артеменко, Ірина Никорак, Вадим Сторожук, Олексій Окопний, Георгій Ясинський. В компанію до них також йдуть Олександр Міщенко, який зараз є очільником земельної комісії у Київраді, а також Владислав Турець, який також входить до цієї комісії.

Від "Європейської Солідарності" пройшов і багаторічний депутат міської ради Києва Ігор Баленко, власник мережі супермаркетів "Фуршет".

Кого веде в Київраду"УДАР"

Партія мера Кличка посіла друге місце на виборах, завівши до міської ради 30 депутатів. Серед новообраних - багато чинних депутатів Київради: Віктор Грушко, Володимир Шарій, Ярослав Горбунов, Олесь Маляревич, Михайло Терентьєв, Дмитро Банас, Олег Костюшко. Крім цього знову депутатом стане Валентин Мондриївський, що є заступником мера Кличка і останні п’ять років також входив до фракції "Солідарність" у Київраді.

Повторно депутатами стануть також одні з найближчих соратників мера Ганна Старостенко і Андрій Странніков, який останні п’ять років очолював бюджетну комісію Київради. Їм компанію складе радник мера Кличка Дмитро Білоцерковець. Нинішній заступник Кличка з питань будівництва В’ячеслав Непоп також буде представляти "УДАР" у наступній Київраді. Зазначимо, останні п’ять років він був у фракції "Солідарність".

Крім того, будуть депутатами колишній воротар футбольного клубу "Динамо"Олександр Шовковський, керівник столичного метро Віктор Брагінський, а ще – Володимир Бондаренко, який раніше очолював апарат КМДА, але змушений був піти з цієї посади через підозри у підробці диплому про вищу освіту. Останнім часом він був радником мера Кличка.

Читайте також - Команда "залиште нам все як є": Кличко веде в Київраду забудовників

"Єдність" в Київраді

Партія колишнього мера Олександра Омельченка заводить до Київради 13 депутатів. Ексмер знову взяв до команди представників "молодої команди" іншого колишнього очільника столиці, Леоніда Черновецького. Депутатами Київради вкотре стануть Сергій Кримчак, Віталій Павлик та Роман Ярошенко. Отримає мандат і сам Олександр Омельченко, якому, нагадаємо, вже 82 роки.

Також він провів до Київради перебіжчиків з інших партій і фракцій Київради. Наприклад, Ваган Товмасян і Ольга Веремеєнко останні п’ять років були депутатами Київради від фракції "Батьківщина". Юрій Сулига представляв "Солідарність".

Кого веде в Київраду "Опозиційна платформа "За життя"

Ця партія матиме у новій Київраді 12 "штиків". Одним з найвідоміших - колишній очільник Київської міської держадміністрації Олександр Попов, який тісно працював з режимом Януковича. Також до фракції "ОПЗЖ" увійде колишній секретар Київради Володимир Яловий, він останні п’ять років був депутатом Київради від "Єдності" Олександра Омельченка. Юлія Уласик є помічником-консультантом чинного народного депутата від "ОПЗЖ" Вадима Столара.

Також зараз з'являються повідомлення про те, що в ОПЗЖ хочуть злити частину голосів "Перемозі Пальчевського", щоб та пройшла до Київради. 28 жовтня ця партія, як і прогнозувалося, заявила, що у неї вкрали київські голоси на користь "Перемоги Пальчевського"

Ким буде представлена"Батьківщина" в Київраді

У новій Київраді ця партія матиме 12 депутатів. Серед них – народний депутат Олексій Кучеренко, що балотувався на мера столиці. Лишається питання, чи захоче він працювати депутатом Київради. Також пройшла до Київради Олександра Кужель, яка багато років була народним депутатом.

Депутатом від "Батьківщини" став і ексзаступник Кличка Володимир Слончак, який навесні цього року втрапив у скандал, почубившись з копами, коли вони зупинили авто, за кермом якого була депутатка від фракції "Солідарність" у Київраді Людмила Костенко. Копи тоді запідозрили, що депутатка за кермом напідпитку, а Володимир Слончак, який сидів в її машині, вирішив захистити даму, обматюкавши правоохоронців. Після цього Кличко Слончака звільнив, але тепер той знайшов собі місце за допомогою політсили Юлії Тимошенко.

Загалом ця партія позбирала дуже багато перебіжчиків з інших партій і фракцій. Можна згадати, наприклад, Юрія Зубка, що останні п’ять років був у "Солідарності", чи Олександра Бродського, що представляв у Київраді "Єдність". І, нарешті, Алла Шлапак. Вона була депутатом "Блока Черновецького" та його заступником, коли той очолював Київ. Останні п’ять років Алла Шлапак представляла у Київраді "Єдність", а тепер стала депутатом від "Батьківщини".

Читайте також - Лерос розповів, чому Комарницький впливає на столичну "Батьківщину"

"Слуга народу"

Партія президента, як і партії Тимошенко чи Медведчука-Рабіновича, матиме у Київраді 12 депутатів. Серед найбільш відомих – столична активістка Євгенія Кулеба, дружина Дмитра Кулеби – віцепрем’єр-міністра в уряді Гончарука, а нині – Міністра закордонних справ. Також у фракції буде телеведучий Михайло Присяжнюк і громадський активіст Юрій Федоренко. Компанію їм складуть інший активіст, що виступає проти закриття книжкового ринку біля станції метро "Почайна", –  Владислав Трубіцин – та чемпіон світу із дзюдо Георгій Зантарая.

"Голос"

Ця політсила відряджає до Київради лише 10 депутатів. Серед найбільш відомих – Максим Нефьодов, ексголова Митної служби України. Компанію йому складе, серед інших, Костянтин Богатов, який у 2015 році заходив до Київраді від "Самопомочі". Особливо прославився як лобіст ідеї "заповідної Почайни", що, втім, не заважає зараз йому і причетним перетворювати "заповідну річку" на "парк" між новими ЖК.

Також в першій десятці "Голосу" Олексанндр Лінчевський – заступник міністра охорони здоров’я у 2015-2019 роках, відповідав за реформу медичної освіти і екстреної медичної допомоги.

Хто і як формуватиме більшість у Київраді

На перший погляд, усе дуже просто: фактична більшість може бути з депутатів "Європейської Солідарності" та "УДАРу". Тим більше, що останні п’ять років ці дві партії і складали єдину фракцію у міській раді – "Солідарність". На виборах у 2015 році ця партія взяла 52 мандати у Київраді, а тепер "Європейська Солідарність" та "УДАР" на двох мають 61 голос. Проте потрібно враховувати, що на ці вибори Кличко вирішив йти виключно зі своїм "УДАРом", демонстративно відмовившись від підтримки "Євросолідарності", яка вирішила не виставляти свого кандидата на мера Києва. І тепер вже від "ЄС", яка перемогла на виборах в Київраду, залежатиме, чи захочуть в партії формувати коаліцію з кличківцями.

Хоча з іншого боку - а з ким ще? Саме брак достойних довіри проукраїнських політичних сил може грати на користь воз’єднання двох партій у Київраді заради спільного голосування.

Та навіть якщо союз "УДАРу" і "Європейської Солідарності" у Київраді відбудеться, це буде дуже хитка більшість, адже вона нараховуватиме лише 61 депутата. Цього вистачає для ухвалення рішень, але якщо, наприклад, кілька депутатів з цієї коаліції не з’являться на засідання, фактично більшості вже немає. Тому в разі союзу "УДАРу" і "Європейської Солідарності" їм потрібно брати в коаліцію ще одну фракцію. Навряд чи може йтися про союз на трьох зі "Слугою народу", адже проти цього буде, в першу чергу саме "Євросолідарність". Це ж стосується і "ОПЗЖ". Тому залишається "Голос", "Батьківщина" та "Єдність".

Враховуючи, як кандидат на мера від "Голосу" Сергій Притула нещадно критикував Кличка під час виборчої кампанії, (а голова партії "Голос" Кіра Рудик - Петра Порошенка), можна припустити, що ніякої коаліції тут не буде. "Батьківщина" теж навряд чи буде розглядатися, адже в політичних поглядах із "ЄС" в них надто багато розбіжностей. 

Тож найбільш вірогідним, що "третім буде" "Єдність". Аргументом за цей союз також може бути те, що останні п’ять років "Єдність" фактично була сателітом "Солідарності" у Київраді. Більшість рішень у міській раді, а особливо земельних, голосувались саме більшістю "Солідарності" та "Єдності". Хоча ексмер Омельченко регулярно критикував політику мера Кличка, але голосування казали самі за себе. Якщо відбудеться коаліція "Європейської Солідарності", "УДАРу" та "Єдності", то ця більшість матиме вже 74 депутати, а цього абсолютно досить для стратегічних рішень у Київраді.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme